Świerczok show w Szczecinie. Trzy gole napastnika dają Zagłębiu remis

| Utworzono: 2017-12-10 17:25 | Zmodyfikowano: 2017-12-10 17:39

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 30. minuty, kiedy po podaniu od Adama Frączczaka potężnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Spas Delew. Szczecinianie poszli za ciosem i osiem minut później prowadzili już 2:0. Z prawej strony boiska mocno uderzył Jakub Piotrowski, a futbolówka wpadła do siatki.

Miedziowi złapali kontakt jeszcze w pierwszej połowie. Bramkę po asyście Lubomira Guldana zdobył w 41. minucie Jakub Świerczok. Gdy kibice wyczekiwali gwizdka na przerwę, miejscowi zadali kolejny cios. David Niepsuj fantastycznie przymierzył w "okienko" bramki strzeżonej przez Martina Polacka.

Początek drugiej połowy dla Zagłębia. Rzut karny wywalczył Świerczok, którego w "16" faulował Jarosław Fojut. "Jedenastkę" wykorzystał sam poszkodowany. Od tego momentu spotkanie było bardzo wyrównane. Swoje szanse mieli i jedni i drudzy, gole nie padały.

Kiedy wydawało się, że Pogoń zainkasuje komplet punktów, to do remisu w doliczonym czasie gry doprowadził niezawodny Jakub Świerczok. To 15. trafienie napastnika w obecnym sezonie ekstraklasy.

Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 3:3 (3:1)
1:0 - Spas Delew 30'
2:0 - Jakub Piotrowski 38'
2:1 - Jakub Świerczok 41'
3:1 - David Niepsuj 44'
3:2 - Jakub Świerczok 51' (k.)
3:3 - Jakub Świerczok 90+2'

Składy:
Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - Ricardo Nunes, Lasza Dwali, Jarosław Fojut, David Niepsuj - Spas Delew (88' Dariusz Formella), Jakub Piotrowski, Marcin Listkowski (85' Adam Gyurcso), Kamil Drygas, Adam Frączczak - Łukasz Zwoliński (80' Tomasz Hołota).

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Sasa Balić, Jarosław Jach, Lubomir Guldan, Alan Czerwiński - Jarosław Kubicki, Adam Matuszczyk - Arkadiusz Woźniak (65' Krzysztof Janus), Bartłomiej Pawłowski (62' Kamil Mazek), Patryk Tuszyński (46' Filip Jagiełło) - Jakub Świerczok.

Żółte kartki: Kamil Drygas, Jakub Piotrowski (Pogoń Szczecin) oraz Kamil Mazek, Jarosław Jach (KGHM Zagłębie Lubin).