Żużlowiec z Wrocławia zadebiutuje w lidze angielskiej

Piotr Pietraszek/wts.pl | Utworzono: 2018-01-06 09:51 | Zmodyfikowano: 2018-01-06 09:51
A|A|A

Decyzja o jeździe w angielskiej Premiership zapadła po rozmowach żużlowca z władzami WTS Sparty. Dla Dróżdża, który w tym sezonie zadebiutuje w gronie seniorów, występy na Wyspach Brytyjskich mają być szansą na zdobywanie doświadczenia i większą liczbę startów. Co ciekawe, jednym z zawodników Belle Vue Aces jest Australijczyk Max Fricke, z którym 22-letni wrocławianin będzie także walczyć o miejsce w ligowym składzie Betardu Sparty.

- Liga angielska to w tym momencie najlepsze środowisko rozwoju dla Damiana - ocenia menedżer WTS. - Damian jest gotowy, by walczyć w Premiership. Ma za sobą bardzo dobry sezon w PGE Ekstralidze, cały czas się rozwija, inwestuje w siebie, a umowa z klubem z Manchesteru jest właśnie taką inwestycją. To jest bardzo dobry moment na taki krok. Damian zakończył wiek juniorski, zna dobrze polskie realia i teraz czas na nowości. Mam dobry kontakt z Markiem Lemonem (managerem Belle Vue) i to zdecydowanie pomogło nam w ustaleniu szczegółów tej umowy – mówi oficjalnej stronie klubowej Rafał Dobrucki.

Rozgrywki angielskiej Premiership startują na początku kwietnia. W poprzednim sezonie żużlowcy z Manchesteru zajęli trzecie miejsce w lidze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama