Pewne zwycięstwo szczypiornistów Chrobrego w Gdańsku

| Utworzono: 2018-01-16 20:40 | Zmodyfikowano: 2018-01-16 20:40

Chrobry do hali nieco ponad godzinę przed meczem. Wszystko przez śnieżycę w Trójmieście. Mimo stosunkowo krótkiej rozgrzewki goście błyskawicznie uzyskali przewagę. Choć po siedmiu minutach prowadzili tylko 3:2, to kolejne ich akcje były już zdecydowanie bardziej skuteczne. Wybrzeże natomiast miało w pierwszej połowie aż 12 błędów technicznych.

Świetne spotkanie w barwach Chrobrego rozgrywał Mariusz Gujski, który celnie rzucał karne, a także udanie spisywał się w destrukcji podczas kontr. Gdy Adam Babicz w 18 minucie rzucił bramkę było już 11:5 dla przyjezdnych. Gra Wybrzeża, które ze względu na kontuzje zagrało w bardzo młodym składzie do przerwy nie uległa poprawie. Chrobry po 30 minutach miał na koncie dwa razy więcej bramek od gości.

Druga połowa jednak lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy zmniejszyli prowadzenie rywali z ośmiu do sześciu trafień. Po chwili jednak wszystko wróciło do normy. Co prawda Wybrzeże znów potrafiło zbliżyć się na sześć bramek różnicy, jednak po kolejnych z trudem wypracowywanych seriach gospodarze, znów stawali. Ostatecznie wygrana Chrobremu przyszła stosunkowo łatwo 30:24.

Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 24:30 (8:16)

Wybrzeże: Pieńczewski, Chmieliński - Wróbel 8, Adamczyk 5, Kostrzewa 4, Podobas 2, Rogulski 2, Sulej 1, Komarzewski 1, Prymlewicz, Wołowiec, Gądek.
Karne: 1/1.

Chrobry: Stachera - Gujski 10, Klinger 6, Krzysztofik 4, Sadowski 3, Rydz 2, Biegaj 2, Orpik 1, Babicz 1, Tylutki, Zdobylak, Pawłowski, Świtała.