Pewna wygrana siatkarzy Cuprum Lubin

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-03-04 17:30

Zespół Cuprum chciał zrewanżować się drużynie z Jastrzębia za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek.

Pierwszy set przez większą część był niezwykle wyrównany, a gra toczyła się systemem punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną zespół z Lubina schodził prowadząc 8:7. Lubinianie uzyskali minimalną przewagę, ale zespół z Jastrzębia zdołał doprowadzić do remisu 20:20. Ostatecznie po emocjonującej końcówce zespół z Lubina triumfował 25:23.

W drugiej partii gra także była zacięta. Pierwszoplanową postacią w zespole Cuprum był Łukasz Kaczmarek, który spisywał się zdecydowanie lepiej niż w pierwszym secie. Drużyna Cuprum ponownie wygrała 25:23, a decydujący punkt zdobył asem serwisowym Robert Taht.

W trzecim secie ponownie świetnie grał Kaczmarek, a dzielnie wspierał go Dawid Gunia. Zespół Cuprum Lubin zdobył pięć punktów z rzędu i nie wypuścił tej przewagi wygrywając tę partię 25:16, a cały mecz 3:0.

Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:23, 25:16)

Cuprum: Kaczmarek, Biegun, Taht, Masny, Gunia, Hain, Kryś (libero) oraz Gorzkiewicz, Patucha, Makoś (libero)

Jastrzębski: Oliva, Sobala, Kampa, Quiroga, Kosok, Muzaj, Popiwczak (libero) oraz Derocco, Ernastowicz, Boruch, Strzeżek