CCC-AZS Lublin, Ślęza-Energa Toruń w ćwierćfinale MP

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-03-28 20:40 | Zmodyfikowano: 2018-03-28 20:40

Szlagierowy mecz we Wrocławiu z udziałem aktualnego mistrza i wicemistrza Polski trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy. Żadnej z drużyn przez 40 minut nie udało się uzyskać przewagi większej niż 6 punktów. W pierwszych dwóch kwartach minimalnie lepsze były krakowianki. Mistrzynie Polski straty odrobiły w trzeciej odsłonie, a jeszcze w 36 minucie prowadziły 68:62. Wiślaczki szybko doprowadziły do wyrównania, a po trafieniu za 3 Leonor Rodriguez na 67 sekund przed końcową syreną objęły prowadzenie 71:70. W ostatniej minucie wrocławianki trzykrotnie rzucały na kosz rywalek, ale próby Agnieszki Kaczmarczyk, Kariny Szybały i Eliny Dikeoulakou były niecelne. Wynik nie uległ już zmianie. Ślęza zakończyła część zasadniczą rozgrywek dopiero na piątym miejscu i nie będzie mieć przewagi własnego parkietu w ćwierćfinałowej rywalizacji play-off z Energą Toruń.

Z uprzywilejowanej pozycji decydującą część sezonu rozpoczną koszykarki z Polkowic. CCC zwyciężyło na własnym parkiecie AZS Poznań różnicą trzydziestu punktów i utrzymało trzecią lokatę w tabeli. Pierwsza kwarta była jeszcze wyrównana, ale już w drugiej części meczu Pomarańczowe pokazały swoją moc ofensywną. Polkowiczanki rzuciły wtedy aż 34 punkty i dzięki temu już do samego końca mogły kontrolować wydarzenia na parkiecie. W roli głównej wystąpiła Artemis Spanou, która zanotowała aż 24 punkty i 14 zbiórek.