Pewne zwycięstwo Zagłębia, Chrobry pokonany w Kwidzynie (WYNIKI)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-09-10 08:15 | Zmodyfikowano: 2018-09-10 08:15

W Lubinie Zagłębie nie dało szans Arce Gdynia. Miedziowi od samego początku kontrolowali przebieg spotkania. Gospodarze szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, która oscylowała w tej części meczu wokół 5-6 goli. Duża w tym zasługa m.in. świetnie dysponowanego tego dnia bramkarza Zagłębia Jakuba Skrzyniarza. Po zmianie stron goście zagrali skuteczniej i na kwadrans przed końcem zmniejszyli straty do 3 bramek. Ostatnie dziesięć minut upłynęło jednak pod znakiem świetnej postawy lubinian, którzy zagrali bardzo dobrze zarówno w ofensywie, jak i defensywie. W efekcie przewaga Miedziowych na finiszu spotkania przekroczyła dziesięć trafień.

MKS Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 38:27 (19:15)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Gębala 1, Dawydzik 4, Dudkowski 5, Marciniak 8, Kużdeba 1, Kupiec, Mrozowicz 4, Pawlaczyk 1, Moryń 7, Stankiewicz 3, Sroczyk 3, Szymyślik 1.

Arka: Pieńczewski, Zimakowski - Kamyszek, Mollino 7, Przysiek 5, Janikowski 6, Rychlewski 1, Souza 3, Lisiewicz 1, Olszewski 1, Ćwikliński 2, Jamioł, Jasowicz 1.

Szalone spotkanie obejrzeli kibice w Kwidzynie, gdzie MMTS podejmował Chrobrego. Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu głogowian. Goście popełniali sporo błędów, a na dodatek aż 14 minut grali w osłabieniu, pod koniec tej odsłony nawet w potrójnym. Na domiar złego w ostatniej minucie bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został Krzysztof Tylutki i już do końca meczu obrona Chrobrego musiała radzić sobie bez swego lidera. Do przerwy zespół Jarosława Cieślikowskiego przegrywał różnicą 6 goli. Po zmianie stron przyjezdni zagrali dużo lepiej. Zwłaszcza między 39. a 49. minutą, kiedy zdobyli 7 goli, sami nie tracą żadnej bramki. Chrobry nie zdołał jednak utrzymać wywalczonego w tych okolicznościach skromnego prowadzenia. Do samego finiszu batalii wynik był sprawą otwartą, ale w końcówce więcej błędów popełnili goście. Chrobry m.in. nie wykorzystał karnego w 58 min. MMTS przypieczętował zwycięstwo po trafieniu Adriana Nogowskiego w ostatnich sekundach spotkania.

MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 24:22 (16:10)

MMTS Kwidzyn: Dudek, Szczecina - Adamski 6, Orzechowski 1, Ossowski, Potoczny 1, Przytuła, Rosiak, Grzenkowicz, Guziewicz, Kryński 7, Szczepański, Janiszewski, Landzwojczak 1, Peret 4, Nogowski 4.

Chrobry Głogów: Stachera, Kapela - Makowiejew 6, Wawrzyniak 1, Babicz 4, Więdłocha, Sadowski, Tylutki, Warmijak, Bekisz 2, Rydz, Kubała 1, Czapla 1, Podobas, Orpik 2, Krzysztofik 4, Bartczak 1.

Czerwona kartka: Krzysztof Tylutki (Chrobry Głogów) w 30 min (za faul).