Zwycięstwo na początek pucharowej przygody Miedziowych

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2018-09-15 21:15

Wynik otworzyła Klaudia Pielesz, a chwilę później podwyższyła Małgorzata Trawczyńska. Lubinianki poszły za ciosem i na 3:0 rzuciła Małgorzata Buklarewicz. Pierwsza bramka dla azerskiej drużyny padła dopiero w szóstej minucie. Wicemistrzynie Polski dopiero się rozpędzały, a ich przewaga rosła z minuty a minutę. W bramce świetnie spisywała się Monika Maliczkiewicz, a jej koleżanki z drużyny nie marnowały nadarzających się okazji. Szczególnie skuteczna na skrzydle była Kinga Grzyb, jej kolejne bramki sprawiły, iż przewaga miejscowych zbliżała się do dziesięciu trafień. Do przerwy lubinianki wygrywały różnicą ośmiu bramek.

Pięć minut po wznowieniu gry podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej osiągnęły 10-bramkową przewagę – 16:6. Chwilowy przestój kosztował lubinianki utratę trzech bramek z rzędu, dzięki czemu Azersu nieco podreperowało dorobek bramkowy po swojej stronie. Potem znów dominowały szczypiornistki z Lubina, które na dziesięć minut przed końcem prowadziły już 25:15. W ostatnich fragmentach meczu HC Azersu wykorzystało kolejną dekoncentrację miejscowych i zmniejszyło nieco straty.

Rewanż w niedzielę, również w Lubinie. Początek spotkania o godz. 16.00.

Zwycięzca dwumeczu Zagłębie – Azersu w kolejnej rundzie zmierzy się z duńskim zespołem Herning-Ikast Handbold.

Metraco Zagłębie Lubin – HC Azersu 27:21 (14:6)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 5, Mączka 2, Hartman 4, Trawczyńska 1, Buklarewicz 6, Wasiak , Górna 2, Rosińska , Ważna 1, Priolli , Matieli 1, Jochymek 1, Belmas 1, Pielesz 3.

Azersu: Sumaroa, Musayeva – Spas 2, Ahalakava, Babrakadze, Balanuta, Azolina 2, Abasova 1, Mikhalkovich 3, Chaplygina 5, Abbasova 5, Yankouskaya 3, Musayeva.