Przełamanie po czterech latach

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-11-09 20:25
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Przed meczem obie drużyny wraz ze zgromadzonymi w hali RCS kibicami odśpiewały Hymn Polski. W internecie trwa kampania pod hasłem „Kiedy my żyjemy”. Jej celem jest rozpowszechnienie prawidłowych słów Mazurka Dąbrowskiego. W akcję włączają się sportowcy, a także kluby, w tym MKS Zagłębie Lubin S.A. „Niemal 100 lat od odzyskania niepodległości wielu Polaków błędnie śpiewa hymn narodowy, używając słowa ‚póki’ zamiast ‚kiedy’” – tłumaczą organizatorzy kampanii, którzy postanowili zwrócić uwagę na ten problem.

Mecz zaczął się od bramki Michała Pereta, na którą dwukrotnie odpowiedział Roman Chychykalo, a także po razie Łukasz Kużdeba i Krystian Bondzior. Od 4:1 lepiej zaczęli grać goście i po kwadransie było już remis po 6. W dwudziestej minucie, po bramce z karnego Roberta Orzechowskiego MMTS odzyskał prowadzenie. Wymiana ciosów w pierwszej połowie zakończyła się wynikiem 12:11 na korzyść przyjezdnych.

Od początku drugiej części spotkania na parkiecie pojawił się grający trener Miedziowych Bartłomiej Jaszka i już niespełna trzy minuty później zdobył swoją pierwszą bramkę. W 35. minucie ze skrzydła trafił Marcel Sroczyk i było 14:13 dla Zagłębia. Goście doprowadzili do remisu, ale dobry fragment gry Miedziowych i udane interwencje Patryka Małęckiego, dał im prowadzenie 18:15. Dwanaście minut przed końcem, przy wyniku 20:16 o czas dla gości poprosił Tomasz Strząbała. Chwilę później było już 21:16! Lubinianie musieli pamiętać o jednym – koncentracji do końca. Tak też było. Miedziowi szanowali piłkę, grali uważnie i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa!

MVP meczu: Roman Czyczykalo (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 23:21 (11:12)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Czyczykało 6, Bondzior 6, Dudkowski 2, Kupiec, Moryń , Mrozowicz 1, Pawlaczyk , Szymyślik, Kużdeba 1, Marciniak , Dawydzik 2, Stankiewicz, Sroczyk 3, Jaszka 2.

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek – Orzechowski 4, Kryński 5, Krieger 2, Peret 3, Adamski 3, Szczepański, Rosiak, Nogowski 2, Potoczny 2, Makowski, Landzwojczak, Przytuła.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama