Ola Turoń i Natalia Szczypuła śpiewają Beyoncé [WIDEO]

Michał Kazulo | Utworzono: 2018-11-15 19:55 | Zmodyfikowano: 2018-11-15 20:04
A|A|A

fot. Radio Wrocław

Dwie wokalistki o niesamowitych temperamentach i głosach - Natalia Szczypuła & Ola Turoń- zaśpiewały przed koncertem w Starym Klasztorze  największe przeboje Beyonce.

Skład:

Ola Turoń i Natalia Szczypuła - wokal
Olek Miśkiewicz - piano
Piotr Treliński- gitara
Marek Komorowski - bas
Michał Bocek - perkusja
Kasia Szyszka - chórki

OLA TUROŃ – polska wokalistka i autorka tekstów.
Uczestniczka VI edycji „The Voice of Poland". W programie jej trenerkami były Maria Sadowska i Edyta Górniak. Jest absolwentką PSM im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy. Ukończyła klasę skrzypiec oraz perkusji. Była solistką wrocławskiego chóru gospel „Hand of God". Współpracowała i nagrywała z hip-hopowymi artystami m.in. z Kabu&Majk i Nercotix, Antone, Zaraz.

Aktualnie związana z wrocławską sceną muzyczną. Tworzy elektroniczny zespół MOQHA, śpiewa w zespole Lime oraz Ola Turoń TRIO wraz z Hubertem Radoszko i Filipem Laszukiem
Śpiewa także w projektach: Tribute to Alicia Keys, 15 twarzy groove'u, Beyonce night, Motown orchestra, Niemen i Riedel wiecznie żywi.

Od niedawna jest także trenerem wokalnym, prowadzi swoją szkołę śpiewu "Pracownia muzyczna Oli Turoń", uczy we wrocławskiej szkole "Tony", a także prowadzi warsztaty śpiewu w całej Polsce. 

Premiera jej pierwszego singla i teledysku do piosenki „Smartfon" odbyła się 25 listopada 2015 roku. Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą i koncertuje w całej Polsce.

NATALIA SZCZYPUŁA - Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Szkoliła się we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz na London Centre of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii. Skończyła pierwszy stopień Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu w klasie fletu poprzecznego. Od małego zakochana w muzyce soulowej, funkowej i gospel.

Laureatka festiwali i konkursów. Zaangażowana w wiele projektów artystycznych. Jest wokalistką zespołu SOULmate i tworzy duet akustyczny z gitarzystą Piotrem Trelińskim. Współpracuje z cenionym wrocławskim kompozytorem, Sebastianem Ładyżyńskim. Z tej współpracy zrodził się m.in. utwór „Boroughs" wykonywany z Sound Factory Orchestra. Użyczyła swojego głosu do ścieżki dźwiękowej spektakli "Siostra i Cień" oraz "Dryl" (permiera: 24.06.17r. w Teatrze Powszechnym w Łodzi), do których muzykę stworzył Sebastian Ładyżyński.

Gościnnie występuje z zespołem TRELECASTER, wykonując utwory autorskie. Śpiewa w formacji Vertigo Band. Jakiś czas temu pojawiła się autorska płyta nagrana w ramach projektu Jay Tunes z kompozycjami Jędrzeja Lubicza oraz własnymi. Współpraca zaowocowała szeregiem koncertów, m.in. na Legnica Jazz Day jako support przed Gregoire Maret Quartet w 2015 r. Jest częścią zespołu SoulStream, wykonującego materiał muzyczny z pogranicza jazzu, funku i soulu, inspirującego się twórczością Tower Of Power.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama