Sztuka w RWK: nowe wystawy w BWA Studio, MWW, Centrum Historii Zajezdnia i FOTO-GENie, [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-12-05 20:26 | Zmodyfikowano: 2018-12-05 20:38
A|A|A

-


Od piątku 7 grudnia w BWA Studio oglądać będzie można "Szrot" czyli hybrydowe rzeźby i asamblaże z surowców i materiałów znalezionych na miejskich nieużytkach. O ekspozycji rozmawiałem z autorem Gregorem Gonsiorem i Joanną Stembalską.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Krzysiek Orłowski
opowiedział o 8991 publishing, czyli małym wydawnictwie zinowym, którego nakładem ukazała się właśnie "Topiel" Marcina Płonki.


 


Także w piątek, na pierwszym poziomie Muzeum Współczesnego Wrocław rozpoczyna się wystawa Marcina Plonki. Między innymi o tym czym jest tytułowa "Topiel" i swoich fotografiach opowiedział autor.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Od czwartku 13 grudnia w Centrum Historii Zajezdnia prezentowana będzie ekspozycja "Raj Doczesny Komunistów", która powstała w odpowiedzi na próby relatywizowania zbrodni popełniane w imieniu reżimów komunistycznych. W temat wprowadził nas Juliusz Woźny.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


7 grudnia rozpocznie się także nowa wystawa z Galerii FOTO-GEN. "Realizm magiczny" to prezentacja prac fotografika Piotra Kłoska, który poza tradycyjną fotografią, od wielu lat zajmuje się także kolażem. Artysta odwiedził nas w towarzystwie kuratora Andrzeja Rutyny.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


A na koniec sztuki wizualne łączyć będziemy z muzyką. W środę 12 grudnia w BWA Awangarda wraz z zespołem BigRip wystąpi duet Pukocz&Sikorski. O "All about… vol. II - live act w galerii Awangarda" mówili Alicja Klimczak-Dobrzaniecka i Michał Sikorski.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co poniedziałek w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama