Siatkarze Cuprum Lubin przegrali na wyjeździe

Wojciech Klich, PAP | Utworzono: 2018-12-21 22:29

Siatkarze Cuprum od początku nie byli faworytem tego spotkania, jednak dzielnie postawili się gospodarzom.

Pierwsza partia to bardzo wyrównana część tego meczu. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo w premierowej odsłonie do końca, jednak w końcówce to Warta zachowała więcej czujności i wygrała 25:22. Druga partia to bardzo podobny obraz gry, jednak tym razem zawodnicy Cuprum nie zagrozili już tak bardzo rywalom. Blokujący mieli problem z rywalami, bo świetnie po drugiej stronie rozgrywał Michal Masny.

Trzeci set to nagła dominacja gości. Cuprum zmobilizowało się w krótkiej przerwie i wróciło do gry z przytupem. Zwycięstwo w secie dziesięcioma punktami zwiastowało walkę o tie-breaka w czwartej odsłonie.

Z tej walki obronną ręką wyszła jednak Warta. Nie można po dzisiejszym starciu odmówić lubinianom chęci do walki, jednak wynik jest nieubłagany. 0 punktów dla Cuprum, 3 dla Warty.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 25:20, 15:25, 25:23).

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Michał Masny, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Marcin Waliński - Taichiro Koga (libero) - Grzegorz Bociek, Arshdeep Dosanjh, Michał Żuk
Cuprum Lubin: Igor Grobelny, Mariusz Marcyniak, Przemysław Smoliński, Kert Toobal, Masahiro Yanagida, Jakub Ziobrowski - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Filip Biegun, Damian Boruch, Maciej Gorzkiewicz, Bartosz Makoś, Jakub Wachnik.