Nie Było Grane: Steve Gunn, Garcia Peoples, The Bevis Frond, Meg Baird & Mary Lattimore

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2019-01-26 07:00 | Zmodyfikowano: 2019-01-26 07:00
A|A|A

Matador Records wydaje się mieć patent na artystów nad wyraz interesująco i umiejętnie łączących folk/rockowe korzenie z muzyczną teraźniejszością. Od Antypodów (Courtney Barnett), po Skandynawię (Iceage), tradycyjnie na Stanach kończąc (Kurt Vile).
Do tej układanki trzeba też doliczyć Steve'a Gunna. Podobnie jak w wypadku Vile'a, pochodzącego z okolic Filadelfii gitarzystę i wokalistę, funkcjonującego na przecięciu tego co potocznie nazywamy 'Americaną' a współczesną, mniej zorientowaną na komercyjny sukces sceną rockową. Zresztą obaj wspomniani muzycy chwilę ze sobą grali, nie rzadko widując się potem na jednej scenie czy też dzieląc ze sobą studio.

Na wydanym właśnie nowym albumie Steve'a Gunna „The Unseen In Between”, Vile'a nie uświadczymy. Pojawia się tam za to m. in. Tony Garnier, nadworny muzyk Boba Dylana oraz Meg Baird. Ta ostatnia to postać w Polsce mało znana, a szkoda, bo co najmniej zajmująca. Okazuje się bowiem, że ta multiinstrumentalistka zaangażowana jest w kilka niezmiernie ciekawych projektów, a przed 3-laty naprawdę mało brakowało byśmy zobaczyli ją na katowickim OFF-ie (ostatecznie Baird do Katowic jednak nie dojechała, za to pojawił się tam Gunn).


Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, środy 21.00 - 23.00 (powtórka w sobotę od 17.00)! 


Steve Gunn i jego nowe wydawnictwo oraz Meg Baird i projekty, w których odnajdziemy jej ślad zdominują nasze dzisiejsze spotkanie. Wbrew pozorom wcale nie oznacza to, że nie znajdziemy chwili na nową muzykę The Bevis Frond jak i powrót do 2 klasycznych płyt Pink Floyd i Dave Matthews Band.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama