Nie Było Grane: bukoliczny Woods, postapokaliptyczny Mogwai, świetna PJ i ... (RWK)

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2016-04-23 13:55 | Zmodyfikowano: 2016-04-23 13:55

I jak się okazuje nie tylko The Beatles, Springsteen czy Dylan mocno się nim inspirowali, ale nie mniej fascynujący choć zdecydowanie mniej znani, muzycy formacji Woods. Woods to psychodeliczno-folkowa grupa wywodząca się z nowojorskiego Brooklynu. W Stanach określani są jako jedyna w swoim rodzaju mieszanka upiornego folku, podlanego sepią starych traperskich, ogniskowych opowieści. Ale ponieważ amerykańscy recenzenci lubują się w rozbuchanych porównaniach, wystarczy napisać, że nowojorską formację cechuje bardzo przyjemny pomysł na wykorzystanie popowych aranży rodem z lat 1960. Radosne, bardzo melodyjne granie, w odróżnieniu od okładki z czachą, wcale nie odpychające!

Pochylimy się też nad dwoma produkcjami post rockowymi. Formacja Explosions in The Sky (w październiku przyjadą do Polski!) i ich kwietniowe dzieło „The Wilderness” oraz Mogwai i ilustracyjna muzyka, która powstała na potrzeby serialu BBC 4 „Atomic Living in Dread and Promise”. Muzyka post apokaliptyczna, doskonale współgrająca z obrazem opowiadającym o koszmarach epoki atomowej, która podobnie jak dokument, nie pozostawia obojętnym.

Audycja Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki na antenie Radia Wrocław Kultura w każdą sobotę od 16.00 do 20.00.

Kontynuować będziemy też wyprawę w głąb nowego wspaniałego świata PJ Harvey. Z jednej strony, na swojej nowej płycie kołysze nas saksofonem i kilkoma doskonałymi rozwiązaniami harmonicznymi, z drugiej jednak chłoszcze niemiłosiernie nasze samozadowolenie kilkunastoma brutalnymi słowami o przemocy, biedzie, niepewności jutra zmierzającego na skraj urwiska kapitalistycznego Tajgetu.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.