Sztuka w RWK: wystawy w galeriach mia, Neon, Entropii i Klubie Formaty [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-01-31 23:26 | Zmodyfikowano: 2019-01-31 23:56
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Na początek mia ART GALLERY. Wspominając zmarłego przed dekadą Ryszarda Waldemara Zamorskiego, Anna Malicka-Zamorska, Jan Zamorski i Magdalena Mielnicka opowiedzieli o wystawie "Rogate Dusze" kuratorowanej przez Bogusława Deptułę.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Klubie Formaty na Muchoborze Wielkim trwa wystawa "Pocztówki z Czarnobyla" Grzegorza Sawy-Borysławskiego. Autor zdjęć opowiedział o wyprawie do Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej i zdjęciach wywoływanych w technice litowej. Zagraliśmy też coś Neonów.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Galerii Neon na ASP przy Traugutta oglądać można pierwszą wystawę poświęconą obchodom siedemdziesiątej rocznicy istnienia Wydziału Ceramiki i Szkła. Z kuratorem dr Jackiem Żurkiem rozmawialiśmy o historii wydziału i pomyśle na jej prezentację.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Nad sensem wkraczania w samego siebie, wracania do ukrytych słabości i ran oraz o tym czy to kim jesteśmy jako jednostki ma jakiekolwiek znaczenie wobec, wydawałoby się, nieskończonego świata zastanawia się przy okazji wystawy "Miejsca ukryte" w Galerii Entropia nasz ostatni gość Jacek Zachodny

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl 

REKLAMA
Reklama