Basket Liga Kobiet. Zwycięstwa dolnośląskich zespołów

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-02-27 22:08

Spotkanie lidera z wiceliderem tabeli zawsze gwarantuje emocje. Nie inaczej było w starciu polkowiczanek z Arką. Cały mecz to jednak sinusoida emocji.

Lepiej zaczęły koszykarki CCC, prowadzone przez Temi Fagbenle. Polkowiczanki były skuteczniejsze, popełniały też o wiele mniej błędów. Przynajmniej w pierwszej kwarcie, bo w drugiej sytuacja odwróciła się o 180 stopni. To gdynianki częściej gościły pod koszem rywalek, a CCC wyraźnie straciło rytm. Efekt? Do przerwy 28:22 dla gospodyń.

W przerwie trener Maros Kovacik przywrócił solidność i spokój w grze polkowiczanek. Liderki BLK znów uciekły rywalkom i to na tyle, że nawet świetna gra gdynianek w końcówce spotkania nie wystarczyła. Zwycięstwo CCC to bardzo ważny krok dla koszykarek z Polkowic ku triumfowi na koniec sezonu.

Podopieczne Arkadiusza Rusina zadanie miały zdecydowanie prostsze. Wrocławianki mierzyły się z przedostatnią w tabeli Ostrovią.

Pierwsza kwarta z pewnością nie była wymarzona dla trenera Rusina. Rywalki dosyć swobodnie zdobywały punkt, niezbyt dobrze funkcjonowała defensywa gospodyń. Ślęza nadrabiała atakiem i dzięki temu do drugiej kwarty przystępowała z zapasem sześciu punktów. Druga odsłona to już świetna gra pod własnym koszem i pewne powiększenie prowadzenia.

Już w przerwie było wiadomo, że przyjezdnym o korzystny wynik będzie bardzo trudno. W ofensywie świetnie spisywały się Marissa Kastanek oraz Cierra Burdick. Ostrowianki nie były w stanie nawiązać już równej walki i ostatecznie przegrały mecz wyraźnie.

W tabeli prowadzi CCC Polkowice, Ślęza Wrocław jest na miejscu czwartym.