Wygrana siatkarek. Wrocławianki bliżej utrzymania w ekstraklasie

Radio Wrocław | Utworzono: 2019-03-23 22:00 | Zmodyfikowano: 2019-03-25 22:00

Podopieczne Marka Solarewicza lepiej wytrzymały wojnę nerwów. A tych nie brakowało zwłaszcza na początku spotkania. Błędy popełniały seryjnie obie drużyny. Szybciej właściwy rytm gry złapały wrocławianki, które w końcówce utrzymywały 2-3 punktową przewagę. Ich zwycięstwo (25:21) w inauguracyjnej partii przypieczętowała skutecznym blokiem Aleksandra Rasińska.

W drugim secie #VolleyWrocław dwukrotnie tracił trzypunktowe prowadzenie. W końcówce szalę na korzyść drużyny Marka Solarewicza przechyliła jednak Natalia Murek. Najskuteczniejsza zawodniczka wrocławskiej drużyny (13 punktów w całym spotkaniu) swoimi skutecznymi atakami zbudowała 4-punktową przewagę, którą jej zespół zamienił na wygraną 25:18.

Trzeci set miał najbardziej najbardziej jednostronny przebieg. Świetna gra na siatce wrocławianek pozwoliła im systematycznie powiększać przewagę. Miejscowe prowadziły 5:2, 8:4 i 14:6. Słabe przyjęcie w zespole gości ułatwiało zadanie drużynie ze stolicy Dolnego Śląska. Swoją świetną grę atakiem na wagę punktu meczowego przy stanie 24:14 przypieczętowała Natalia Murek i wrocławianki po nieco ponad godzinie pewnie zwyciężyły 3:0.

Pierwszy mecz o 11. miejsce:
#VolleyWrocław - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:21, 25:18, 25:14)

#VolleyWrocław: Natalia Murek, Anna Łozowska, Aleksandra Rasińska, Monika Potokar, Magdalena Soter, Natalia Gajewska – Karolina Pancewicz (libero).

KSZO Ostrowiec: Olga Geyko, Kinga Kasprzak, Emilia Oktaba, Justyna Wojtowicz, Koleta Łyszkiewicz, Svitlana Dorsman - Olga Pauliukouskaya (libero) oraz Zuzanna Kucińska, Natalia Czapla.

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 1-0 dla #VolleyWrocław. Drugi mecz zostanie rozegrany 30 marca w Ostrowcu.