Udany koniec sezonu w wykonaniu siatkarskich zespołów z Dolnego Śląska

Wojciech Klich, Dariusz Nowakowski | Utworzono: 2019-04-05 20:45

Siatkarze Cuprum mierzyli się w drugim spotkaniu z Chemikiem Bydgoszcz. W pierwszym starciu lubinianie pokonali rywali na wyjeździe 3:2. Zwycięstwo dziś dawało Cuprum 11. miejsce na koniec sezonu Plus Ligi.

W pierwszym secie lepiej zaczęli zawodnicy z Dolnego Śląska. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka punktowali rywali regularnie, spokojnie wykorzystując ich błędy. Osiągnięta w połowie seta pięciopunktowa przewaga, wystarczyła do zwycięstwa nad Chemikiem do 20.

W drugiej partii, najbardziej zaciętej, bydgoszczanie nie popełniali już tylu błędów. Mimo tego lubinianie prowadzili już 17:12, ale pogubili się w końcówce seta. Chemik wykorzystał szansę i wygrał 28:26.

W trzeciej i czwartej partii Cuprum zdołało znów ustabilizować formę. Lubinianie grali bez słabszych momentów, tym samym nie dawali szans rywalom na wykorzystywanie swoich atutów. W trzeciej odsłonie Chemik wciąż jeszcze wierzył, ale motywacji nie starczyło do końca spotkania. Czwarty set, wygrany przez Cuprum do 14 udokumentował przewagę gospodarzy.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw Cuprum wygrało 2:0. Chemika czeka jeszcze starcie z pierwszoligową drużyną o prawo gry w Plus Lidze.

------------------

#VolleyWrocław pokonał w trzecim spotkaniu fazy play-off KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Tym samym wrocławianki zapewniły sobie 11. miejsce w ligowej tabeli.

Po pierwszych dwóch setach niewiele wskazywało, że wrocławianki wyjdą z tej rywalizacji zwycięsko. Przegrane do 12. w pierwszym i do 16. w drugim z pewnością nie budziły optymizmu wśród kibiców Volley zgromadzonych w hali w Twardogórze. Gra wrocławianek nie układała się i niewiele wskazywało na to, że może się to zmienić po przerwie.

Po zejściu do szatni wrocławianki na trzeciego seta wyszły bardzo zmotywowane.
Trzecią partię wygrały pewnie do 25:17, a w naszym zespole coraz lepiej spisywała się Natalia Murek, oraz zmienniczka Anna Łozowska.

Największe emocje w tym spotkaniu towarzyszyły kibicom w niezwykle wyrównanym czwartym secie. KSZO prowadziło z Volleyem 23:21, ale wrocławianki nie dały za wygraną i zdobyły 4 punkty z rzędu, co pozwoliło doprowadzić do remisu w setach 2:2.

W tie-breaku Volley podtrzymał dobrą grę z końcówki i pewnie pokonał zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego 15:6. MVP spotkania została Magdalena Kuziak.

Ostatecznie Volley zajmuje 11 miejsce w ligowej tabeli, które daje utrzymanie w lidze. KSZO Ostrowiec o pozostanie w lidze będzie musiał jeszcze powalczyć w spotkaniu barażowym z pierwszoligowcem.

Plus Liga:

Cuprum Lubin - Chemik Bydgoszcz 3:1 (25:20, 26:28, 25:23, 25:14)

Liga Siatkówki Kobiet:

#VolleyWrocław - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (12:25, 16:25, 25:17, 25:23, 15:6).