Wyścig Solidarności - drugie miejsce Patryka Stosza

PP/PAP | Utworzono: 2019-07-06 17:05

Prowadzący w klasyfikacji generalnej od drugiego etapu Vahtra na krośnieńskim rynku znów finiszował najszybciej z grupy zawodników. Na końcowych metrach wyprzedził m.in. Holendra Jasona van Dalena (Metec-THK) i Niemca Christiana Kocha (LKT Brandenburg)

Było to trzecie etapowe zwycięstwo 22-letniego Estończyka. Chyba najbardziej imponujące, bo jeszcze kilometr przed metą do samotnie prowadzącego Bartosza Warchoła (Dolny Śląsk) tracił kilkaset metrów.

Ostatniego dnia imprezy kolarze rywalizowali na najbardziej górskim 182-kilometrowym etapie z Tarnobrzega do Krosna. Przed metą na tamtejszym rynku zawodników czekał dwukrotny, 3,5-kilometrowy podjazd pod zamek Kamieniec dochodzący do 18 proc. nachylenia, gdzie według ekspertów miał… zacząć się prawdziwy wyścig.

Na trasie ciekawie było jednak już wcześniej, bo po 50. kilometrze peletonowi uciekła grupa dziewięciu kolarzy, których przewaga przekroczyła nawet siedem minut. W tej stawce nie było Polaków ani lidera wyścigu. Peleton, w którym tempo nadawali zawodnicy CCC Development - z wiceliderem "generalki" Stoszem - i Voster ATS, stopniowo odrabiał jednak straty i na pierwszym podjeździe pod zamek dogonił uciekinierów.

Wszystko rozstrzygnęło się jednak na drugim zjeździe i ulicach Krosna, gdzie imponujący warunkami fizycznymi Vahtra potwierdził, że jest specjalistą od szybkiego finiszu. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej z 24 sekundami straty zajął 24-letni Stosz, a trzecie rok starszy van Dalen. Tuż za podium znalazł się ubiegłoroczny triumfator Sylwester Janiszewski (Voster ATS).

Na trasie tegorocznej edycji wyścigu od wtorku rywalizowało ponad 110 zawodników z 19 polskich i zagranicznych grup. Kolarze przejechali pięć etapów. Na pierwszym w Sieradzu triumfował Holender Arvid de Kleijn (Metec-THK), na drugim w Kutnie i trzecim w Radomiu - Vahtra (Cycling Tartu), a na czwartym w Stalowej Woli Stanisław Aniołkowski (CCC Development).

Vahtra zwyciężył również w klasyfikacji punktowej (biała koszulka). W górskiej (zielona) najlepszy był Koch, w młodzieżowej U-23 (niebieska) – Niemiec Paul Taebling (LKT Brandenburg), a w drużynowej (szara) – LKT Brandenburg.

Wyniki:

Piąty etap, Tarnobrzeg – Krosno (182 km):

1. Norman Vahtra (Estonia/Cycling Tartu) 4:17.54
2. Jason van Dalen (Holandia/Metec-THK)
3. Christian Koch (Niemcy/LKT Brandenburg)
4. Sylwester Janiszewski (Voster ATS)
5. Bartosz Warchoł (Dolny Śląsk)
6. Jakub Kaczmarek (Hurom BDC) wszyscy ten sam czas

Klasyfikacja końcowa:

1. Norman Vahtra (Estonia/Cycling Tartu) 20:46.12
2. Patryk Stosz (CCC Development) strata 24 s
3. Jason van Dalen (Holandia/Metec-THK) 30
4. Sylwester Janiszewski (Voster ATS) 39
5. Arvid de Kleijn (Holandia/Metec-THK) 44
6. Tomas Kalojiros (Czechy/Sparta Praga) 45

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.