Nie Było Grane: Shilpa Ray (wywiad), Big Thief, Julia Jacklin, Nick Cave and The Bad Seeds

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2019-10-18 22:00 | Zmodyfikowano: 2019-10-18 21:52

Larry Sloman jest cenionym biografem, mającym w swoim dorobku książki opowiadające o życiu tak barwnych postaci jak Mike Tyson czy Anthony Kiedis. Któregoś dnia to jednak nie z „Blizną” czy z „Moją Prawdą” pod pachą pojawił się w jednym ze sklepów na Brooklynie, a ze swoją pierwszą książką, dokumentującą słynną dylanowską trasę „Rolling Thunder Revue”. Tak się składa, że obsługująca go wtedy dziewczyna była fanką Dylana, w lot więc odgadła z kim dane było jej się spotkać.
Larry Sloman i Shilpa Ray (bo o niej mowa) szybko znaleźli wspólny język, a że Ray od jakiegoś czasu muzykowała, nowemu znajomemu podarowała debiutancką płytę swojego zespołu.


Sloman był pod wrażeniem tego co usłyszał, na tyle dużym, że muzyka ta wnet trafiła do jednego z jego przyjaciół. A kilku tygodni później tenże wstąpił do tego samego sklepu, w którym Shilpa Ray by zarobić na czynsz sprzedawała spodnie, i zaproponował jej dołączenie do koncertowego składu The Bad Seeds. Tym kimś był bowiem Nick Cave.


Shilpa Ray opowie nam dziś jak poznała Australijczyka, co dało jej koncertowe życie u boku The Bad Seeds oraz lektura biografii The Doors. W didaskaliach m. in. muzyka Shilpy Ray i jej grup, wstęp do „Ghosteen” Cave'a oraz inna płyta z Australii – zbierający pochwały (słusznie!) drugi album Julii Jacklin.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.