Drugie zwycięstwo koszykarek CCC w Pucharze Europy

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-11-06 20:19 | Zmodyfikowano: 2019-11-06 20:19

Spotkanie w Turcji zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie. W pierwszej kwarcie Turczynki rządziły i dzieliły na parkiecie, nie pozwalając polkowiczankom dojść do głosu. Wydawało się, że ten kluczowy dla awansu mecz może zostać bardzo szybko rozstrzygnięty na niekorzyść mistrzyń Polski. Pierwszą kwartę CCC przegrało w końcu 7:22.

Sytuacja zmieniła się jeszcze przed przerwą. Atak polkowiczanek zaczął funkcjonować lepiej, dzięki temu punktować zaczęły między innymi Ana Filip oraz Danielle Robinson. Drugą kwartę polkowiczanki wygrały 21:11 i zmniejszyły stratę do pięciu punktów.

Trzecia i czwarta kwarta to kontynuacja dobrej gry polskiej drużyny. Pomarańczowe zawęziły szeregi obronne, dzięki czemu dobra postawa koszykarek Bellony pozostała tylko wspomnieniem. Polkowiczanki najpierw doprowadziły do remisu, a w czwartej kwarcie zupełnie zdominowały rywalki wygrywając 24:9.

Wygrana w Turcji pozwoliła CCC wskoczyć na drugie miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Prowadzi inny turecki klub Orman Genclik. Właśnie z tym zespołem polkowiczanki zmierza się w następnej kolejce. Ten mecz zaplanowano na 27. listopada.