Nie Było Grane: Courtney Barnett, Josephine Foster, Bonnie "Prince" Billy, Mark Kozelek

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2019-12-13 17:00 | Zmodyfikowano: 2019-12-13 17:00

Tegoroczny występ Courtney Barnett w ramach Opole Songwriters Festival był jednym z bardziej nieoczekiwanych, a zarazem udanych koncertów w Polsce w 2019 r.


Po kapitalnym secie Australijki (a wierząc wielu zagranicznym recenzentom jak i gościom opolskiego festiwalu, Barnett w tym roku dała całą serię świetnych koncertów), dla wszystkich zgromadzonych w NCPP jasnym stało się, że artystka jest w wyśmienitej formie, którą może należałoby uwiecznić na jakimś wydawnictwie...?


Takowe właśnie się ukazało, a Courtney Barnett po raz kolejny pokusiła się o niespodziankę, przedstawiając swoje piosenki w wersjach akustycznych. Sprawdzimy jak prezentuje się ta nowa odsłona mocno gitarowego materiału i ile wnieśli do sesji „MTV Unplugged (Live in Melbourne)” zaproszeni goście, w tym znany już z Nie Było Grane Marlon Williams.


Nie Było Grane - alternatywa, eksperymenty i proste choć nieoczywiste piosenki - Radio Wrocław Kultura, środy 21.00 - 23.00 (powtórka w sobotę od 17.00)!


W ogóle dużo dziś będzie grania 'bez prądu'. By zachować balans pomiędzy młodymi-znanymi, zajrzymy też na płyty muzyków z nieco większym już dorobkiem, cieszących się co prawda uznaniem krytyków, ale mniejszą rozpoznawalnością wśród szerszej publiczności (Bill Callahan, Mark Kozelek).
Będziemy też odkrywać nieco mniej oczywistą odsłonę współczesnego folku zanurzonego w świecie eksperymentu i rozmaitych inspiracji (Josephine Foster, Richard Dawson, James Yorkston).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.