Nie Było Grane: Strand of Oaks, Julia Holter, Halfway Festival

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2019-04-13 07:00 | Zmodyfikowano: 2019-04-13 07:00

I tak sporo będzie Marlona Williamsa, którego koncerty przed kilkoma miesiącami wywołały gorący odzew krytyków jak i publiczności (m.in. podczas Colours of Ostrava jak i katowickiego OFF Festivalu). Artysta postanowił udokumentować zeszłoroczną trasę albumem, a dziś zapoznamy się z obszernymi fragmentami dopiero co wydanego „Live at Auckland Town Hall”.


To płyta, która ukazała się nakładem Dead Oceans.  To samo wydawnictwo firmuje nowy album Timothy'ego Showaltera, singer – songwritera znanego jako Strand of Oaks. Na „Eraserland” rzeczywiście odpowiada on za przygotowany program muzyczno-tekstowy, ale jego wykonanie to już dzieło połączonych sił My Morning Jacket i Jasona Isbella. A że z tej kolaboracji wyszła świetna folk – rockowa płyta, i na dodatek tego materiału już niedługo posłuchamy w Polsce, okazja na zapoznanie się z „Eraserland” wydaje się być najlepszą z możliwych.


Strand of Oaks zawita w ramach tegorocznej odsłony Halfway Festivalu, stanowiącego na koncertowej mapie Polski zjawisko absolutnie niezwykłe.
Z jednej strony kameralny anturaż Amifiteatru Opery i Filharmonii Podlaskiej, samą formą architektoniczną obiecuje niezapomniane wrażenia. Nawiązując do antycznego teatru i zgodnie z hasłem „blisko ludzi, blisko muzyki”, spala ze sobą publiczność i artystów, dla których pobyt w Białymstoku często jest pierwszą wizytą w Polsce .


Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, środy 21.00 - 23.00 (powtórka w sobotę od 17.00)!


Halfway Festival z racji, że niewielki rozmiarem, nie może konkurować z najgłośniejszymi nazwami wśród cyklicznych imprez w naszym kraju. Mimo to ekipa odpowiedzialna za białostocki festiwal wypracowała markę, która przyciąga publiczność z całej Polski, budzi szacunek krytyków i przychylność artystów, chętnie zmierzających na Podlasie (w poprzednich latach Halfway odwiedzili m.in.: Great Lake Swimmers, Destroyer, Wilco, Cass McCombs czy Angel Olsen - dając znakomite koncerty).

 


Tegoroczna, 8. edycja Halfway Festivalu odbędzie się w dniach 28 - 30 czerwca. A line-up? Bardzo nam bliski, m.in dlatego, że na rozkładzie pojawi się wrocławski skład Oxford Drama. Obok Gosi Dryjańskiej i Marcina Mrówki zobaczymy też Tęskno, My Brightest Diamond, rewelację ostatnich miesięcy - Foxing, Gyða, Strand of Oaks oraz Julię Holter. Artystka promować będzie „Aviary” - album, który uznaliśmy za jeden z najważniejszych w 2018 r.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.