W starciu finalistek górą gorzowianki

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-12-15 21:54

Całe spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszej kwarcie bardzo dobrze funkcjonowały obie formacje ofensywne. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak na dłużej odskoczyć od rywalek. Ostatecznie CCC wygrało 21:20.

W drugiej kwarcie wydawało się, że to polkowiczanki mają mecz pod kontrolą. Dolnośląska ekipa prowadził już nawet sześcioma oczkami, ale gorzowianki prowadzone przez Kahleah Copper zdołały nie tylko doprowadzić do remisu, ale i wyjść na prowadzenie. Do przerwy Enea wygrywała 46:43.

W trzeciej i czwartej kwarcie obie drużyny grały ostrożniej w defensywie. Enea przed ostatnim fragmentem gry prowadziła czterema punktami, ale polkowiczanki błyskawicznie doprowadziły do remisu. Końcówka to już walka na nerwy, którą lepiej rozegrały gorzowianki.