Wałbrzyska akcja STOP PLASTIK zbiera pierwsze plony

Bartosz Szarafin, mk | Utworzono: 2020-01-08 17:18 | Zmodyfikowano: 2020-01-08 17:19
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

- Firma nie tylko zaczęła zmiany od siebie. Chce także edukować swoich biznesowych partnerów - mówi Andrzej Gajdziński - dyrektor zakładu NSK w Wałbrzychu:

Firma zredukowała jednorazowe opakowania do zera, a dodatkowo nakłania partnerów biznesowych, do zmian logistycznych ograniczając plastik.

Co daje certyfikat? - wyjaśnia Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha:

Deklaracje uczestnictwa w akcji można składać w wałbrzyskim magistracie. Certyfikat to symbol zmiany i odpowiedzialności za środowisko.Wcześniej każdego miesiąca w firmie generowano blisko 5 tysięcy butelek PET, prawie 1900 woreczków na kanapki, 150 reklamówek, 230 styropianowych pudełek na posiłki i UWAGA: prawie 14 tysięcy jednorazowych kubeczków plastikowych!

Obecnie pracownicy korzystają z toreb materiałowych. Soki są nalewane z podajników. Inne napoje można kupić w puszkach i butelkach szklanych. Automaty z gorącymi napojami podają kubeczki papierowe, a dodatkowo wprowadzono do nich opcję korzystania z własnych kubków. Firma NSK produkuje układy kierownicze do samochodów. Jest także w ścisłej czołówce producentów łożysk.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama