Górnicze derby w hali RCS w Lubinie

Michał Hamburger, informacja prasowa | Utworzono: 2020-02-12 06:17 | Zmodyfikowano: 2020-02-12 06:18
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Do Lubina zawita trzecia drużyna rozgrywek i jeden z głównych kandydatów do medalu w obecnym sezonie. Górnik Zabrze od początku zmagań w najwyższe klasie rozgrywkowej spisuje się bardzo dobrze i jest na najlepszej drodze, aby do fazy play-off przystąpić z pozycji numer trzy. Nad czwartymi Azotami Puławy zabranie mają osiem punktów przewagi.

Skład Górnika to mieszanka młodości i doświadczania, zagranicznych i rodzimych graczy, w tym byłych zawodników Zagłębia, Jakuba Skrzyniarza, Jana Czuwary, Krystiana Bondziora, czy Bartłomieja Tomczaka.

Zabrzanie do tej pory przegrali tylko cztery mecze – po dwa razu z Vive Kielce i Orlen Wisłą Płock. Innych ligowych rywali Górnik ogrywał, czym dał wyraźny sygnał do walki o medal, przynajmniej brązowy.

W pierwszej rundzie Górnik wygrał z Zagłębiem u siebie wyraźnie 38:27, jednak w obecnym sezonie lubinianie punktują głównie u siebie. W hali RCS podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera wygrali 8 z 10 spotkań, pokonując między innymi innego z kandydatów do medalu, Azoty Puławy.

Miedziowi w meczu z Górnikiem będą chcieli zamazać złe wrażenie, jakie pozostawili po sobie w ostatnim wyjazdowym meczu w Szczecinie, gdzie przegrali z tamtejszą Pogonią 18:28. Zagłębie zajmuje ósme miejsce w tabeli, ale do piątek Gwardii Opole traci tylko dwa punkty. Z drugiej strony nad dziewiątym Chrobrym Głogów lubinianie mają pięć „oczek” przewagi.

Początek meczu o godzinie 18.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama