Szybka porażka siatkarzy Cuprum

Wojciech Klich, PAP | Utworzono: 2020-02-14 21:17
A|A|A

fot. ks.cuprum.pl

Pierwszy set był niemal idealnym przykładem gry punkt za punkt. Żadna drużyna nie była w stanie odskoczyć od rywala na dłuższy czas. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka tylko raz uciekli Treflowi na 3 punkty (19:16), ale gospodarze od razu zminimalizowali stratę. Ostatecznie to gdańszczanie zachowali więcej spokoju i wygrali 26:24.

W drugiej i trzeciej partii lubinianie już tylko obserwowali skuteczną grę rywali. Trefl kontrolował mecz i nie pozwalał przyjezdnym nawet na podjęcie walki o dobry wynik. W drugiej partii gdańszczanie odskoczyli na pięć punktów do stanu 11:6 i już tylko powiększali przewagę. Cuprum miało problem z dobrym przyjęciem, a ataki wyprowadzane daleko od siatki były łatwiejsze do blokowania dla gospodarzy. W ostatnim secie Trefl zaatakował już na początku serią pięciu punktów z rzędu. Lubinianie ostatecznie nie podjęli rękawicy i przegrali 0:3.

To spotkanie, które rozegrane zostało jako tzw. Mecz Kaszubski (na trybunach Ergo Areny zasiadło ponad 5 tys. dzieci, uczących się na co dzień języka kaszubskiego), obejrzało 9 988 osób. To rekord tego sezonu ekstraklasy siatkarzy. Drugi wynik także należy do Trefla - frekwencja na meczu tej drużyny pod koniec października w Gdańsku z PGE Skrą Bełchatów wyniosła 5,5 tys.

 

Plus Liga:

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0 (26:24, 25:17, 25:16).

Trefl Gdańsk: Pablo Crer, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Marcin Janusz, Bartłomiej Mordyl, Ruben Schott - Maciej Olenderek (libero) - Mateusz Janikowski, Łukasz Kozub, Kewin Sasak

Cuprum Lubin:
Robinson Dvoranen, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Sacharewicz, Przemysław Smoliński, Miguel Tavares Rodrigues, Jakub Ziobrowski - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Damian Domagała, Maciej Gorzkiewicz, Kamil Maruszczyk, Maksym Morozow

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama