Od Kolumbii przez Maślice po Różewicza [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2020-02-29 19:02 | Zmodyfikowano: 2020-02-29 19:06
A|A|A

DAB+ Literatura

Rzucił swój niezły – medialny - biznes i ruszył w świat. Pół roku mieszkał w kolumbijskim Medelin, czyli mieście Pablo Escobara – kolumbijskim Medelin. Efektem tej ucieczki w nieznane stała się multimedialna książka ukazująca życie i kulturę Kolumbii. Multimedialna, bo na wielu jej stronach znajdą się kody QR, które po zeskanowaniu kierują do filmów i reportaży radiowych przygotowanych właśnie w Kolumbii. Są i... piosenki. Z Tomaszem Słodkim, autorem książki pt. "Kolumbia. Jak zwiedzać Kolumbię, smażyć patacones i zmienić swoje życie" spotkaliśmy się po godz. 16. 

W naszym cyklu "Bibliotekarz Poleca" pojawiły się Renata Cierniak - bibliotekarka z pasji i powołania z Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej na Maślicach, ale także Przewodnicząca Rady Osiedla Maślice, aktywistka osiedlowa działająca w Kolektywie Pomysłów oraz Joanna Pawłowska - psycholog z wykształcenia, aktywistka z powołania, wiceprezeska stowarzyszenia Kolektyw Pomysłów działającego na rzecz integracji międzysąsiedzkiej i aktywna czytelniczka.

"Do jakiego świata-języka należymy i gdzie będziemy,

kiedy znów przyjdzie odpowiedzieć "pomidor"

Rusz się, rusz, Różewicz, jak Rose pod koniec Titanica"

- napisał w wierszu "Rozrusznik" Rafał Różewicz. Poeta, redaktor, krytyk literacki, który opowiedział słuchaczom o swoim trzecim (po "Product placement", z 2014 i "Państwo przodem" 2016) tomiku. "Po mrok" ukazał się niedawno nakładem wydawnictwo j).

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama