Krzysztof Bosak: Głosowanie korespondencyjne tylko dla chętnych

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2020-05-05 09:18 | Zmodyfikowano: 2020-05-05 09:19
A|A|A

twitter.com/krzysztofbosak

"Wybory powinny odbyć się w formie tradycyjnej, w bezpiecznym czasie" - mówił na naszej antenie Krzysztof Bosak. Poseł Konfederacji i kandydat na prezydenta mówił, że majowe wybory prezydenckie są niemożliwe do przeprowadzenia, a w kraju należałoby wprowadzić stan klęski żywiołowej. Zdaniem Bosaka nie wiązałoby się to z wielkimi ograniczeniami dla obywateli:

Krzysztof Bosak powiedział, że Konfederacja zagłosuje w Sejmie przeciwko wyborom korespondencyjnym w maju. Choć, jego zdaniem, głosowanie korespondencyjne powinno być możliwe, jednak tylko dla chętnych:

Prawo i Sprawiedliwość chciałoby przeprowadzić wybory prezydenckie w maju w sposób korespondencyjny. Ustawa jest jeszcze w Senacie.

Posłuchaj rozmowy:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ukta
2020-05-08 08:47:04
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jestem za zmianą. Jeszcze nigdy rozdawnictwo nie pomogło nikomu. Nawet ZUS też jest utopią. Przez łata płacisz i co się okazuje, że nie ma pieniędzy. Jak mają być, jeśli ktoś nie pracuje i też dostaje emeryturę.
~Bosak nie ma pojęcia
2020-05-06 18:31:26
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 14
o rzeczywistości. O rynku pracy również. Nie ma pojęcie, jak żyją Polacy i czego oczekują od prezydenta. Jedynym naszym prezydentem jest Andrzej Duda, który jest gwarantem państwa socjalnego. 80 procent Polaków żyje w nędzy dzięki 30 letnim rządom liberalnym. Powtórki nie będzie na Bosaka nie zagłosuję
~DLACZEGO PRACUJĄCY NA
2020-05-06 15:34:31
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
CZARNO POLACY NIE PŁACĄ PODATKÓW? Panie Bosak, co pan zrobi, aby w końcu pracodawcy płacili za robotników podatki?
~Słuszny facet
2020-05-06 09:09:12
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 11
Świetnie przygotowany facet. Do tego niezależny, o czym Duda może pomarzyć. Nie ma za sobą 2 miliardów na telewizję, która go promuje. Jest najrzadziej zapraszanym kandydatem do Tvp1 i 2, co świadczy o tym, że jako jedyny może przekonać do siebie wyborców PISu. Zagłosuję na niego, nawet jeśli sondaże dadzą mu ostatnie miejsce, bo facet ma jaja mówić jak jest.
~wyborca
2020-05-06 09:01:30
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -1
Bosak, zaklinanie rzeczywistości nic ci nie pomoże. Duda wygra w pierwszej turze.
~KONFEDERACJA NIC
2020-05-05 23:38:07
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 25
NIE ZNACZY. Zwykli Polacy wolą pracę, bezpieczeństwo socjalne i darmową służbę zdrowia. Z czasem dojdzie zapewne więcej bezpłatnych rzeczy. Gdyby ludzie zagłosowali na Konfederacje to szybko znaleźliby się w noclegowniach dla bezdomnych. Zarabialiby 3 złote na godzinę jak było za Platformy. Więcej? Dlaczego więcej? Ja jako pracodawca płaciłbym ludziom 2 złote na godzinę. I co mi zrobicie?
~Bosak nie wypowiada się
2020-05-05 21:27:54
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -9
na temat zarobków (to dla Konfederacji drażliwy temat, bo większość stanowią polscy pracodawcy), na temat prywatyzacji służby zdrowia (pewnie chce, aby była płatna) nic nie mówi na temat związków zawodowych - bo pewnie marzy o ich likwidacji. Ciekaw jestem kto jest takim kretynem, aby na siebie bicz kręcić i na nich zagłosować...
~Zygmunt Kroll
2020-05-05 21:20:57
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 6
Kolega Bosak ma taki zasób wiedzy, że nie jednego profesora zjadł na śniadanie, jest wierny swoim idem, wartością, wierzy w to co robi. Nie będę poruszał kontrkandydatów czy byłych prezydentów bo to uwłacza osobie Krzysztofa Bosaka. BOSAK 2020 - Kto chce ocalić nasz naród, nie nadstawiając karku, ten będzie widział powolne jego gnicie.
~fachowiec
2020-05-05 20:52:10
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -99
Konfederacja i Bosak z każdym dniem przekonują mnie coraz bardziej. Mentzen, Dziambor, Sośnierz to ludzie z którymi chętnie nawiązałbym biznesową współpracę. Konsekwentni, przewidujący, rzeczowi i merytoryczni w wypowiedziach, jakże różni od obecnie rządzącej bandy przedszkolaków pod wodzą Matołuszka. Proponują wędkę zamiast ryby, wyższą kwotę wolną od podatku, dobrowolny ZUS i inne rzeczy zamiast 500+ i tym podobnych g..nianych socjali dla patologii. Wolę spokojnie i uczciwie pracować na siebie niż liczyć na państwową jałmużnę, a zarobione pieniądze przeznaczać na własne cele, a nie rozbudowany i rozpasany do maksimum (zwłaszcza w obecnych rządach) aparat biurokracji. Powodzenia życzę
~Hanna
2020-05-05 19:39:43
z adresu IP: (178.212.xxx.xxx)
Ocena: -97
Pan Bosak mówi bardzo merytorycznie, zaciekawił mnie. Powodzenia dla niego
~Pracuję na czarno
2020-05-05 18:51:18
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 100
jak tysiące Polaków i jakoś pan Bosak o nas nic nie mówi. Gówno mnie obchodzą jakieś ZUS-y, podatki itd, jeśli nasz pracodawca ich nie płaci. Jak Konfederacja chce to zmienić?
~Yarrex - jest bogaczem
2020-05-05 18:48:06
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -7
to wynika z jego przeciwstawnych i absurdalnych wypowiedzi. Każdy ma gdzieś jałmużnę w postaci zasiłków, ale jak się wyleci z pracy to trzeba chyba przetrwać i iść po ten zasiłek. Prawa pod zagraniczne korpo ustawiają właśnie bogaci ludzie pewnie od Bosaka.
~Lara
2020-05-05 18:37:05
z adresu IP: (83.9.xxx.xxx)
Ocena: -235
Boska na prezydenta!!!!!!!!!!
~Yarrex
2020-05-05 18:36:21
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -238
Niektóre komentarze przerażają: "(...) najważniejszy dla większości Polaków jest socjal." Nie jestem bogaczem, ale dla mnie ważne jest takie ustawienie gospodarki aby była praca za sensowne pieniądze pozwalające spokojnie żyć. A obciążenia podatkowe nie były na poziomie jak obecnie najwyższym w historii III RP. Gdzieś mam jałmużnę w postaci zasiłków. Postawienie na dbałość o polski interes narodowy, w tym dbałość o zwykłych obywateli, a nie ustawianie prawa pod zagraniczne korpo to droga w dobrym kierunku.
~Kar
2020-05-05 18:12:54
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -229
I bardzo dobrze ze nie mówi o jakichś socjalach, rząd nie ma własnych pieniędzy, jesli mowi, że komuś da, to musi najpierw komuś zabrać. Trzeba też doliczyć rzeszę biurokracji, która musi rozdzielać nieswoje pieniądze zabrane od kogoś, by dać je komuś innemu. Bogacić można się ciężką pracą,a a nie zabieranymi pieniędźmi od innych ludzi pod przymusem
~ZzaWrocka
2020-05-05 18:03:58
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -229
Pan Bosak niejednomrotnie wspominal jaki jest jego system "socjalu" - ulgi podatkowe, ZUS dla chętnych, nieoppdatkowana obywatelska emerytura. proszę poszukać info w necie. Ludzie pracujący dość maja utrzymywania patologii. Kryzys idzie, skąd rząd pieniądze weźmie na 500plusy? Jedyny rozsądny kandydat na Prezydenta!
~ŻADEN NORMALNY POLAK
2020-05-05 17:45:55
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 227
NIE ZAGŁOSUJE NA BOSAKA. Kto więc zagłosuje? - zaledwie 6 procent pracodawców, bogaczy i innych ludzi, którzy dorobili się na prywatyzacji Balcerowicza. Partia Bosaka nie mówi o rzeczy najważniejszej - czyli bezpieczeństwie socjalnym i likwidacji śmieciówek. Oni najchętniej sprywatyzowaliby policję, więzienia i służbę zdrowia - za nich powstałaby druga Brazylia, gdzie ludzie z powodu biedy umierają na ulicach a bogate świnie mieszkają w hotelach, z których nie wychodzą.
~Breslauer
2020-05-05 17:21:08
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -222
Dziękuję za ten wywiad. Pan Bosak przekonał mnie aby oddać na niego swój głos. Niezwykle rozsądny i logicznie myślący człowiek.
~Codee
2020-05-05 16:08:13
z adresu IP: (178.218.xxx.xxx)
Ocena: -230
No proszę ! Da się przeprowadzić szybki merytoryczny wywiad! Bez ataków i aluzji.....
~Według sondaży
2020-05-05 14:55:39
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 228
Dla zwykłych Polaków (90 procent) najważniejsze jest bezpieczeństwo socjalne. Czy Bosak o tym mówił? Nie słyszałem. Zaledwie dziesięć procent stanowią w społeczeństwie bogaci Polacy - dla nich socjal jest nieważny. Więc zastanów się głosując czy jesteś odpowiednio bogaty.
~PARTIA TYPOWO
2020-05-05 14:51:23
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 232
KAPITALISTYCZNA - czy oferują jak Platforma płatną służbę zdrowia i 3 złote za godzinę pracy? Pewnie tak, bo Bosak nigdy nic nie mówił o socjalu ani o robotnikach.
~wrocławianin
2020-05-05 12:39:39
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -232
Jak zwykle u BOSAKa spokojnie i rzeczowo. Takiego prezydenta jak bosak sobie i wszystkim rzyczę.
~janek
2020-05-05 10:57:10
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: -220
Bardzo fajny wywiad bez nadęcia - wyważony głos i rzeczowa argumentacja.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.