Znamy terminarz Energa Basket Ligi Kobiet

BT, PAP | Utworzono: 2020-08-13 18:56 | Zmodyfikowano: 2020-08-13 19:06

Liga rozpocznie się w weekend 3-4 października. CCC zagra wtedy z Pszczółką Lublin. Ślęza zmierzy się z beniamikiem - Zagłębiem Sosnowiec. Pierwszy mecz u siebie wrocławski zespół zagra 7 października (środa) z Energą Toruń. Wtedy polkowiczanki podejmą Zagłębie.

Do derbowego starcia dojdzie w 7 kolejce. 7 listopada (sobota) spotkanie odbędzie się we Wrocławiu. Rewanż 30 stycznia (sobota) w Polkowicach. W ostatniej kolejce - 3 marca (środa) - obie dolnośląskie drużyny zagrają na wyjeździe CCC zmierzy się w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym AZS, a Ślęzę czeka starcie w Lubinie z tamtejszą Pszczółką.

Pełen terminarz dostępny jest tutaj.

W nowych rozgrywkach weźmie udział 12 zespołów. W pierwszym etapie dojdzie do gier systemem każdy z każdym (mecz i rewanż). Następnie osiem czołowych klubów przystąpi do play off; pozostałe kończą rywalizację, a najsłabszy traci prawo gry w Energa Basket Lidze Kobiet w sezonie 2021/2022.

Półmetek fazy zasadniczej będzie miał miejsce 12-13 grudnia, a rewanże – od 12. kolejki – zaczną się tydzień później. Nie będzie przerwy świąteczno-noworocznej – 13. seria wyznaczona jest na 27 grudnia, a 14. na 2-3 stycznia 2021.

Pierwsza runda play off odbywać się będzie do trzech zwycięstw, a triumfatorzy wystąpią w półfinale. Pozostałe ekipy zostaną sklasyfikowane na miejscach 5-8 w kolejności lokat zajętych w pierwszym etapie. Później odbędą się półfinały i finał – do trzech wygranych, a także mecze o trzecią pozycję - do dwóch zwycięstw.

W elicie zabraknie najbardziej utytułowanej drużyny, 25. krotnego mistrza Polski Wisły Kraków (tego klubu nie będzie w najwyższej klasie pierwszy raz w historii) oraz Widzewa Łódź. Obydwa kluby mają problemy finansowe.

Sezon w kobiecej koszykówce zainaugurowany zostanie 30 wrześnie meczem o Superpuchar Polski w Żyrardowie. O trofeum zmierzą się: mistrz VBW Arka (zdobyła także Puchar Polski) i wicemistrz Basket 25 Bydgoszcz.

 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.