Azoty górą. Szczypiorniści z Lubina bez punktów

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2020-11-26 20:00

Zespół Azotów nie doznał jeszcze porażki w tym sezonie i był faworytem czwartkowego spotkania. Gospodarze wywiązali się z tej roli, prowadząc przez całe spotkanie. Remis w tym meczu na tablicy wyników pojawiał się tylko dwukrotnie - na samym początku było 0:0 i 1:1.

Już w pierwszej akcji bramkarz Miedziowych Marcin Schodowski obronił rzut karny. Później też zanotował kilka udanych obron. Przez kilka minut Zagłębie utrzymywało kontakt bramkowy. Później puławianie nabierali tempa i szybko wyszli na dość wyraźne prowadzenie – 8:2. Do końca pierwszej połowy przewaga Azotów utrzymywała się na poziomie 4-5 trafień, choć gospodarze, gdyby nie kolejne dobre interwencje Schodowskiego, mogli wygrywać jeszcze wyżej. Do przerwy drużyna z Puław prowadziła 15:10.

W drugiej połowie Azoty utrzymywały kilkubramkowe prowadzenie i pewnie zmierzały po szóste ligowe zwycięstwo. Zawodnicy Zagłębia na tle wyżej notowanego rywala nie mogli rozwinąć skrzydeł. W ekipie gości brakowało lidera, który wziąłby na siebie ciężar zdobywania goli. Słabszy występ przytrafił się Romanowi Czyczykało. Miedziowym w odwróceniu losów spotkania nie pomogła skuteczna gra kołowego Michała Stankiewicza, który zdobył pięć bramek na sześć prób.

Liderem rozgrywek jest niepokonana Łomża VIVE Kielce przez Azotami. Zespół z Lubina pozostaje na 8 miejscu w tabeli.

Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 36:29 (15:10)

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki - Jurecki 4, Akimienko 7, Szyba 3, Gumiński 5, Bachko 1, Dawydzik 4, Podsiadło 2, Przybylski 2, Rogulski 2, Seroka 3, Kowalczyk 1, Łangowski 1, Velkavrh 1.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek - Marciniak 2, Kupiec 3, Czyczykało 4, Drobiecki 3, Netz 1, Stankiewicz 5, Gębala, Adamski 1, Bogacz 1, Pawlaczyk 5, Pietruszko 2, Duszyński, Hajnos 2.