Ważne zwycięstwo piłkarzy ręcznych z Głogowa

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-02-06 20:45

To był mecz pełen walki, nerwów i emocji. Początek spotkania to wyrównana gra. Chrobremu i Pogoni udawało się kończyć akcje i zdobywać bramki, choć to gospodarze w inauguracyjnym kwadransie utrzymywali skromne prowadzenie. W 15. minucie, po celnym rzucie Macieja Marszałka, głogowianom udało się odskoczyć na 3 bramki, co zdecydowanie dodało skrzydeł zawodnikom Chrobrego. W 19. minucie, po pięknym trafieniu Tomasza Klingera z kontry, trener szczecinian poprosił o czas. 120 sekund później gospodarze prowadzili już 14:9. Jednak przez kolejne 8 minut gole zdobywali tylko goście, którzy zmniejszyli straty do 2 bramek. W ostatniej minucie pierwszej połowy celny rzut Damiana Krzysztofika pozwolił gospodarzom zejść na przerwę z wynikiem 15:12. Pierwsza część spotkania to była naprawdę agresywna gra obu zespołów, co potwierdza liczba kar: 6 wykluczeń dla zawodników Chrobrego i 3 dla Pogoni.

Druga połowa meczu była jeszcze bardziej dynamiczna i obfitująca w zwroty akcji. Chrobry zaczął bardzo dobrze i powiększył swoją przewagę do 4 bramek. W tej części spotkania nie zabrakło również dwuminutowych wykluczeń. Gościom udało się odrobić straty, ale Chrobry nie pozwolił, żeby taka sytuacja trwała zbyt długo i zaczął skutecznie kończyć akcje, co zaowocowało sześciobramkową przewagą w 52. minucie spotkania. Końcówka była jednak bardzo nerwowa. Boisko musiał opuścić Kamil Sadowski, a parę chwil po nim Bartosz Warmijak. Na 2. minuty przed końcem meczu Pogoń dogoniła gospodarzy na jedną bramkę. Ostatecznie Chrobremu udało się utrzymać przewagę do ostatniego gwizdka i zdobyć upragnione 3 punkty. Gościom nie pomogła świetna dyspozycja rzutowa Piotra Rybskiego, który zdobył aż 11 goli.

KS SPR Chrobry Głogów – Pogoń Szczecin 30:29 (15:12)

Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 2, Zdobylak 3, Warmijak 1, Sadowski 8, Klinger 4, Babicz 2, Przysiek, Marszałek 1, Tilte 1, Orpik 4, Jamioł, Krzysztofik 4.

Pogoń: Gawryś, Terekhov – Wąsowski 1, Gierak 6, Bosy, Biernacki 4, Jedziniak, Krysiak 4, Matuszak 2, Rybski 11, Zaremba, Fedeńczak 1.