Nie żyje Ewa Kofin, wrocławska muzykolog

km | Utworzono: 2021-02-24 06:23 | Zmodyfikowano: 2021-02-24 06:23
A|A|A

Fot. facebook Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego

To Jej działania doprowadziły w latach 60. do zaproszenia do Wrocławia przez władze miasta Andrzeja Markowskiego i w konsekwencji do powstania festiwalu Wratislavia Cantans. To dzięki Jej staraniom władze Uniwersytetu Wrocławskiego zaprosiły na początku lat 90. prof. dr hab. Macieja Gołąba do reaktywowania studiów muzykologicznych na naszej uczelni.- piszą pracownicy  Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jest autorką pionierskich i oryginalnych publikacji naukowych - Muzyki telewizyjnej (była to wydana wersja Jej rozprawy doktorskiej napisanej pod kierunkiem Zofii Lissy na Uniwersytecie Warszawskim) oraz Semiologicznego aspektu muzyki. W ostatnich latach opublikowała studium Muzyka wokół nas oraz trzytomową historię festiwalu Wratislavia Cantans. Swoje bogate doświadczenia z zakresu krytyki muzycznej podsumowała w skrypcie Krytyka muzyczna, a przeprowadzone przez Nią wywiady z wybitnymi osobowościami życia muzycznego zostały zebrane w tomie rozmów Ich słowa.

Ewa Kofin studiowała teorię muzyki w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu, przez wiele lat była stałą recenzentką muzyczną na łamach Słowa Polskiego, współpracowała też z Ruchem Muzycznym i Odrą. Pełniła również funkcję dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Wrocławiu. Wykładała na Uniwersytecie Wrocławskim na kulturoznawstwie oraz na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego.
 
 
 

Z głębokim żalem i w poczuciu ogromnej straty informujemy o śmierci Doktor Ewy Kofin - wybitnego muzykologa i krytyka...

Opublikowany przez Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego Poniedziałek, 22 lutego 2021
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama