Koszykarze Exact Systems Śląska Wrocław z młodzieżowym Pucharem Polski

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-03-01 08:15

Ubiegłoroczną edycję Młodzieżowego Pucharu Polski, który rozgrywany był w kategorii do lat 20, wygrali koszykarze z Sopotu, pokonując w finale Asseco Arkę U19. Na najniższym stopniu podium znaleźli się wówczas koszykarze Exact Systems Śląska Wrocław.

W tegorocznej edycji zmagań w pierwszej trójce rywalizacji znalazły się te same zespoły, ale zmieniła się ich kolejność.

Śląsk finał rozpoczął od mocnego uderzenia, bo od prowadzenia 11:2. Gdynianie w pierwszej odsłonie zdobyli zaledwie 5 punktów i po 10 minutach koszykarze z Wrocławia mieli 6-punktową zaliczkę.

Gospodarze próbowali odrabiać dystans, ale tylko przez chwilę ich strata do rywali była mniejsza niż 10 punktów. W połowie trzeciej kwarty (wygranej przez Exact Systems 25:15) wrocławianie prowadzili 47:26 i tej przewagi już nie stracili.

Drużyna z Dolnego Śląska osiągnęła przewagę w strefie podkoszowej (57:40 w zbiórkach), miała też lepszą skuteczność (35% z gry). Arka w całym spotkaniu trafiła zaledwie co czwarty rzut z gry.

Najskuteczniejszym graczem w ekipie zdobywcy Pucharu Polski był Kacper Gordon, który zapisał na swoim koncie 12 punktów, 5 zbiórek i 7 asyst. Blisko double-double był inny koszykarz Śląska Kamil Białachowski, który do 10 punktów dołożył 9 zbiórek.