Sztuki wizualne w RWK 14/2021 [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-04-06 19:47 | Zmodyfikowano: 2021-04-07 19:34
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Centrum Kultury Agora się w najbliższym czasie dwie nowe wystawy. Opowiedziała nam o nich Pola Fedyszyn. 11 kwietnia w ramach projektu Festiwal, Którego Nie Było, rozpocznie się "Z Offu", gdzie zobaczymy fotografie wrocławskich spektakli teatralnych wykonanych w latach 2015 – 2020 przez Tobiasza Papuczysa. Od 17 kwietnia w cyklu ALE SZTUKA! obejrzymy serię rysunków wykonywanych tuszem i malarstwo akrylowe, które łączą postaci z mitologii słowiańskiej, autorstwa artystki tworzącej pod pseudonimem uglyika.


W poniedziałek 12 kwietnia Fundacja Art Transparent zaprasza do Mieszkania Gepperta na polską premierę filmu "Rixt". O łączeniu kina, sztuki performatywnej i wideo, edukacyjnych wydarzeniach towarzyszących, oraz równoległej ekspozycji w zewnętrznej galerii Szewska, mówili Horacy Muszyński i Michał Bieniek.


W działającej od niedawna galerii EXITBrowarze Mieszczańskim trwa wystawa zbiorowa pod tytułem "Kondycja". Oba tematy przybliżyli nam Milena Lubach i Michał Sikorski.


Od 7 kwietnia Krupa Gallery zaprasza na doświadczanie online "The Spot". O "zamkniętym fragmencie przestrzeni, dostępnym za pośrednictwem sieci, który można by nazwać domem wirtualnego zapachu" opowiedzieli nam artysta Piotr Kopik i kurator Antoni Burzyński.


W nowej przestrzeni, na piątym poziomie MWW, do 5 lipca potrwa wystawa zdjęć "Wyznaczony obszar ewakuacji". O tytułowym obszarze, związanym z katastrofami naturalnymi. które są nieodłącznym, charakterystycznym elementem Japonii, porozmawiałem z fotografem Bartoszem Hołoszkiewiczem i kuratorem Pawłem Bąkowskim.

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama