Rafał Omelko zakończył karierę!

Wojciech Klich | Utworzono: 2021-04-14 09:02
A|A|A

fot. archiwum Radio Wrocław

Wczoraj została ogłoszona kadra Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata w sztafetach, która na początku maja odbędą się w Chorzowie, na Stadionie Śląskim.

Wśród 44 zawodników zabrakło między innymi Justyny Święty-Ersetić, ale także Rafała Omelki. Początkowo wydawało się, że jest to kwestia kontuzji, ale jak dowiedział się portal, Omelko postanowił zakończyć karierę.

To o tyle niespodzianka, że sam zawodnik wielokrotnie deklarował w mediach, że zamierza walczyć na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Przedłużająca się rehabilitacja zmieniła jednak jego zamiary. Omelko w karierze zdobył wiele medali Mistrzostw Europy, zarówno ze sztafetą 4x400 metrów, jak i indywidualnie. Najsłynniejszym osiągnięciem wrocławianina jest jednak rekord świata w sztafecie 4x400 metrów ustanowiony w 2018 roku w Birmingham.

W Chorzowie nie zabraknie jednak dolnośląskich lekkoatletów. Na Stadionie Śląskim powalczą zawodniczki AZS AWF Wrocław: Jagoda Mierzyńska, Natalia Kaczmarek, Joanna Linkiewicz, Natalia Widawska oraz Łukasz Krawczuk ze Śląska.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama