Zawodniczka z Wrocławia tuż za podium europejskiego czempionatu

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2021-04-17 19:00 | Zmodyfikowano: 2021-04-17 19:00

Zawodniczka AZS AWF Wrocław uległa rywalce przez ippon na początku czwartej minuty pojedynku i została sklasyfikowana na piątym miejscu.

W portugalskiej stolicy judoczka z Wrocławia pokonała w 1/8 finału przez waza-ari Chorwatkę Ivę Oberan, a następnie w ćwierćfinale przegrała w dogrywce (dyskwalifikacja po trzech karach) z mistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro i byłą mistrzynią globu Słowenką Tiną Trstenjak. W repesażu Polka spotkała się z Hiszpanką Cristiną Perez Cabaną i wygrała z nią po 68 sekundach (ippon).

Złoty medal zdobyła Trstenjak po finałowym zwycięstwie nad Rosjanką Darią Dawidową. Oprócz Leski, drugi brązowy medal wywalczyła Holenderka Sanne Vermeer.

33-letnia Ozdoba Błach jest najbardziej doświadczoną i utytułowaną zawodniczką polskiej reprezentacji, a w jej dorobku są brązowe krążki ME i mistrzostw świata.