Do mistrzostwa jeszcze tylko mały krok

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-04-25 17:35

Początek meczu to prawdziwa huśtawka nastrojów z obu stron, raz na prowadzeniu było Zagłębie, innym razem Piotrcovia. Wynik meczu otworzyła z rzutu karnego Kinga Grzyb, ale chwilę później na prowadzeniu były przyjezdne po trafieniach Sylwii Klonowskiej i Aleksandry Oreszczuk. Na odpowiedź Zagłębia nie musieliśmy długo czekać, gdyż w szóstej minucie to właśnie miejscowe znów wygrywały – 4:3. Kolejne dwie bramki rzuciły piotrkowianki, dzięki czemu znów były na prowadzeniu. Piotrcovia poszła za ciosem i dorzuciła kolejną bramkę, jednak lubinianki zaliczyły serię trzech kolejnych trafień. Przy wyniku 8:7 dla Zagłębia o czas dla swojej drużyny poprosił Krzysztof Przybylski. Miedziowe chwilę później powiększyły swoją przewagę do dwóch bramek, głownie za sprawą skutecznej gry i znakomitej postawy w bramce Moniki Maliczkiewicz, ale kilka minut później kolejny raz wynik zmienił się na korzyść drużyny przyjezdnej. Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:12.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły zawodniczki Piotrcovii. Co prawda mecz nadal był „na styku”, ale to przyjezdne były na 1-2 bramkowym prowadzeniu. W 42. minucie czas dla drużyny wzięła Bożena Karkut, gdyż zrobiło się 14:17. Wskazówki przyniosły efekt, dwie minuty później był już remis po 17, a dwanaście minut przed końcem lubinianki odzyskały prowadzenie. Ostatnie dziesięć minut to już pełna dominacja Zagłębia. Obrona Miedziowych była nie do przejścia, a kolejne akcje ofensywne dawały lubiniankom coraz wyższą przewagę. Cztery minuty przed końcem było 25:20, emocje się skończyły, ale podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej podwyższyły jeszcze wynik i ostatecznie skończyło się na 28:21.

MVP meczu: Patrycja Matieli (Zagłębie)
MVP Piotrcovii: Karolina Sarnecka

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:21 (11:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 3, Hartman 3, Kurdzielewicz, Górna 5, Drabik 3, Galińska, Zawistowska 4, Kochaniak 2, Matieli 7, Noga, Belmas, Świerżewska 1, Milojević.

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Płomińska 3, Zaleśny 2, Drażyk 3, Klonowska 1, Senderkiewicz, Oreszczuk 1, Roszak 2, Kopertowska, Więckowska 6, Szynkaruk 1, Charzyńska, Trawczyńska 2, Abramowicz, Sobecka.