Od jutra Koleje Dolnośląskie przywracają połączenia do Görlitz

WK, PAP | Utworzono: 2021-05-31 19:22
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

W komunikacie spółka przypomniała, że połączenia do Görlitz pozostawały zawieszone od 12 kwietnia ze względu na ograniczenia związane z sytuacją epidemiczną.

Na skutek zmian w zasadach podróżowania do Niemiec, które weszły w życie 30 maja, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – organizator przewozów w regionie podjął decyzję o przywróceniu połączeń.

- Ze względu na zmianę zasad podróży do Niemiec oraz brak konieczności wykonywania testów na obecność koronawirusa, postanowiliśmy w pierwszej kolejności przywrócić połączenie do Görlitz, które w okresie wakacyjnym cieszy się dużą popularnością – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Uruchomienie połączeń pozwoli również na dalszą podróż, w tym m.in. na popularnej trasie do Drezna.

Koleje Dolnośląskie przypomniały też, że Polska została skreślona z listy obszarów wysokiego ryzyka zakażeniem COVID-19. Dzięki temu podróżni nie będą musieli wykonywać obowiązkowego testu na obecność wirusa oraz poddawać się kwarantannie. Dla dolnośląskiego przewoźnika zmiany tę wiążą się również z brakiem konieczności przeprowadzania testów na obecność COVID-19 wśród drużyn konduktorskich.

Z początkiem czerwca miały również wrócić popularne, sezonowe połączenia do czeskiego Adrspachu. Spółka poinformowała jednak, że ze względu na sytuację epidemiczną w Czechach i obowiązujące obostrzenia ich uruchomienie po raz kolejny zostało przesunięte, a pociągi wrócą na trasy najwcześniej 26 czerwca.

- Jesteśmy gotowi do reaktywacji kolejnych połączeń i wierzymy, że ich przywrócenie to kwestia najbliższych tygodni. Stale monitorujemy pod tym kątem sytuację epidemiczną. Cieszy nas rekomendacja Komisji Europejskiej, która zaleciła, aby państwa członkowskie UE stopniowo łagodziły restrykcje dotyczące podróżowania. To dla nas szansa na odbudowanie popularnych połączeń międzynarodowych do przygranicznych regionów Niemiec i Czech – dodał rzecznik.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama