Adrianna Szady zostaje we Wrocławiu

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-06-01 18:21

Adrianna Szady zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w 2008 roku. Do pierwszej drużyny Stali Mielec dostała się po występach w jej młodzieżowych sekcjach. Szady dwukrotnie występowała w drużynach, które w składzie z nią awansowały na wyższy szczebel rozgrywek (z Wisłą AGH Kraków weszła do pierwszej ligi, a z Developresem Rzeszów – do TAURON Ligi, wtedy Orlen Ligi). Ostatnie dwa lata Adrianna Szady spędziła w Enerdze MKS Kalisz, skąd przyszła do Wrocławia.

W zeszłym sezonie wraz z Weroniką Wołodko, dyrygowała grą koleżanek. Obie rozgrywające dobrze uzupełniały się w zespole. Od czasu gdy drużynę objął Dawid Murek, Ada stała się podstawową siatkarką. Rozegrała 75 setów, zdobywając przy tym 28 punktów. Siedem razy posłała asa serwisowego, a dziesięć zatrzymała rywalki na siatce.

- Chciałam Was poinformować, że zostaję na przyszły sezon w #VolleyWrocław. Bardzo się cieszę z tego powodu. Mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłym sezonie w Orbicie – tak pozostanie w zespole skomentowała Adrianna Szady

- Cieszę się, że Ada pozostaje w drużynie na sezon 2021/22. W poprzednim sezonie pełniła funkcję kapitana i scalała całą drużynę w trudnych momentach, chociażby związanych z covid-19. W nowym sezonie Ada będzie po raz kolejny ważnym ogniwem i z pewnością przyczyni się do osiągnięcia sukcesów – powiedział Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Na ten moment poza Szady drużynę stanowią przyjmujące: Natalia Murek, Aleksandra Gromadowska i Marta Wellna, środkowa Karolina Fedorek oraz libero – Agnieszka Adamek. Wrocławski zespół poprowadzi Dawid Murek.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.