Nie Było Grane 12/06/21: black midi, Squid

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2021-06-12 14:00 | Zmodyfikowano: 2021-06-12 14:00
A|A|A

Nie Było Grane 12/06/21


Nieco inaczej przedstawia się status black midi. Grupa co prawda zdążyła zadebiutować niezmiernie udanym albumem „Schlagenheim”, wyróżnionym w 2019 r. przez krytyków na całym świecie, znakomicie zresztą spuentowanym europejską trasą koncertową, ale pójście za koncertowo-wydawniczym ciosem uniemożliwiły kwartetowi ostatnie pandemiczne miesiące.
Okazuje się jednak, że choć skład grupy z racji zawirowań personalnych zredukowany został do tria, we znaki dawał się brak koncertów oraz niemożność permanentnej pracy zespołowej w studio, black midi czują się beneficjentami tego czasu. To opinia nie tylko samych muzyków, ale i płynących zewsząd znakomitych recenzji „Cavalcade”.


Posłuchamy fragmentów wydanego końcem maja albumu, przyglądając się przy okazji nie tylko postpunkowym, ale i sięgającym dalekiej Japonii inspiracjom grupy. Sprawdzimy też jak prezentują się zarejestrowane dotychczas (nie tylko w studio!) poczynania tego składu, jak i też kolegów po fachu.

 Nie Było Grane - alternatywa, eksperymenty i proste choć nieoczywiste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w środy od 19.00 do 21.00 (powtórka w sobotę od 17.00)!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama