Porażka Miedziowych w pierwszym przedsezonowym sparingu

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2021-06-25 19:15 | Zmodyfikowano: 2021-06-25 19:15

Wynik został ustalony już do przerwy. Gole dla Portowców strzelili: Jean Carlos Silva (5), Sebastian Kowalczyk (26-karny) i Kacper Smoliński (30). Zagłębie w drugiej połowie miało wyśmienitą okazję do zmniejszenia rozmiarów porażki, ale Filip Starzyński nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkarz Pogoni Jakub Bursztyn wyczuł intencje strzelca i zdołał odbić piłkę.

Następny sparing Zagłębie ma rozegrać 7 lipca. Rywalem będzie 1-ligowa Miedź Legnica.

W ekipie z Dolnego Śląska wystąpił Konrad Handzlik. 23-letni pomocnik, który ostatnio grał w Warcie Poznań, rozpoczął testy w lubińskim zespole. Z Zagłębiem żegna się natomiast Marek Świder, który przez dwa i pół roku odpowiadał w sztabie szkoleniowym Miedziowych za przygotowanie motoryczne zawodników.