Druga sparingowa porażka piłkarzy z Lubina

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-06-27 21:40 | Zmodyfikowano: 2017-06-27 21:40

Miedziowi stracili gola już po pierwszej groźniejszej akcji rywali. W 7. minucie po asyście Marcina Listkowskiego do bramki Konrada Forenca trafił Łukasz Zwoliński, który wrócił do macierzystego klubu po wypożyczeniu ze Śląska Wrocław. Potem lubinianie przejęli inicjatywę, długo utrzymywali się przy piłce, ale brakowało zakończenia akcji strzałem. W tej sytuacji nowy bramkarz Portowców - Łukasz Załuska - do przerwy był praktycznie bezrobotny.

Po zmianie stron gra obu drużyn nabrała tempa. Szybko padły też gole. W 50. minucie prowadzenie Pogoni podwyższył technicznym strzałem Dawid Kort. Podopieczni Piotra Stokowca odpowiedzieli skutecznie 3 minuty później. Bramkę zdobył Martin Nespor. Czeski napastnik wygrał pojedynek z Załuską.

Więcej goli już nie padło. Zagłębie wciąż pozostaje bez zwycięstwa w przedsezonowych sprawdzianach. Wcześniej Miedziowi zremisowali z AEK Larnaka 0:0 i ulegli 1:2 Hapoelowi Beer Szewa. Kolejny sparing piłkarze z Lubina rozegrają 2 lipca, a ich rywalem będzie Piast Gliwice.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:2 (0:1)
Bramki: Martin Nespor 53 - Łukasz Zwoliński 6, Dawid Kort 50.

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Aleksandar Todorovski, Serafin Szota, Bartosz Kopacz, Dawid Pakulski (58 Konrad Andrzejczak) - Krzysztof Janus, Adam Matuszczyk (58 Bartosz Slisz), Filip Jagiełło, Jan Vlasko, Łukasz Janoszka - Martin Nespor (58 Kamil Mazek).

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska (67 Adrian Henger) - Cornel Rapa (76 Jakub Piotrowski), Sebastian Walukiewicz (46 Hubert Matynia), Sebastian Rudol, David Niepsuj (81 Błażej Chouwer) - Marcin Listkowski (23 Dawid Kort), Tomasz Hołota (81 Szymon Jopek), Rafał Murawski (66 Kamil Drygas), Mate Cincadze (76 Damian Pawłowski), Adam Gyurcso (66 Sebastian Kowalczyk) - Łukasz Zwoliński (76 Marcel Stefaniak).