Chcą stworzyć atrakcyjniejsze warunki dla przedsiębiorców

Andrzej Andrzejewski, BT | Utworzono: 2021-07-04 09:53 | Zmodyfikowano: 2021-07-04 09:59
Chcą stworzyć atrakcyjniejsze warunki dla przedsiębiorców - zdjęcie ilustracyjne pixabay.com
zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

- Znalazły się na niej między innymi gminne strefy aktywności gospodarczej - przyznaje Przemysław Bożek, nowy prezes strefy. - Absolutnie żadna konkurencja. Dzisiaj zgodnie z ustawą cała Polska jest jedną wielką strefą. Natomiast jeśli chodzi o wydanie decyzji o wsparciu, to i tak my na terenie byłego województwa legnickiego obsłużymy tych przedsiębiorców

Eksperci od rynku pracy chcą wzmocnić atrakcyjność gminnych terenów inwestycyjnych na terenie całego powiatu. Adam Babuśka, starosta legnicki zakłada, że to przede wszystkim okazja dla małych i średnich przedsiębiorstw. Są też większe areały - między innymi 17-hektarowa działka w Konradówce przy drodze nr 94. - Stopa bezrobocia o niecały punkt wzrosła. Dla nas to jest bardzo niepokojące. Nam zależy, żeby to było na obszarze powiatu, na obszarze gmin, bo mamy przygotowane bardzo dobre obszary na skrzyżowaniu najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce.

Przemysław Bożek, nowy prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podkreśla, że chce również aktywizować lokalne strefy aktywności gospodarczej do walki o nowych przedsiębiorców.

Sygnatariusze porozumienia podkreślają, że wspólnie mogą skuteczniej walczyć na przykład o rozbudowę sieci dróg do terenów inwestycyjnych. Przykładem ma być powiat górowski, w którym notowane jest stosunkowo wysokie bezrobocie, ale przedsiębiorców zniechęca kiepski układ komunikacyjny.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.