Kajakarze z Karkonoszy najlepsi w Otwartych Mistrzostwach Austrii we freestyle'u

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-08-25 07:15 | Zmodyfikowano: 2021-08-25 07:15

Miejscem zmagań podczas Kajak Freestyle Graz 2021 tradycyjnie był odwój Mugl Wave umiejscowiony w kanale rzeki Mur. Miejsce to charakteryzuje się dużą masą wody i co za tym idzie można tutaj wykonywać bardzo wysokie figury powietrzne, ale jest jeden haczyk.

- Mugl Wave to prawdziwa siłownia dla kajakarzy. Tutaj albo dasz z siebie wszystko i wykonasz dobry przejazd, albo możesz obudzić się z bardzo nikim wynikiem. Mugl Wave nie wybacza błędów. To super miejsce do treningu i bardzo lubię tutaj pływać, ale w zawodach włączam tryb mocnej spiny, żeby zrealizować swój plan przejazdu - mówi Tomasz Czaplicki.

Zawody miały bardzo widowiskowy przebieg, a wisienką na torcie dla kibiców śledzących zmagania na miejscu, jak i podczas internetowej transmisji były nocne finały, na których potrzeby organizatorzy skonstruowali specjalne oświetlenie. Z jednej strony zapewniono bardzo dobrą widoczność dla startujących, z drugiej zaś specjalne lampy nadały wspaniały klimat dla rywalizacji zawodników z 8 reprezentacji narodowych.

W konkurencji kobiet zwyciężyła Zofia Tuła przed reprezentantką Hiszpanii – Nurią Fontane Masó. Trzecie miejsce zajęła Anica Schacher z Niemiec. Nasza zdobywczyni Pucharu Świata zastosowała taktykę dużych figur i wyraźnie wyprzedziła pozostałe rywalki uzyskując w finale aż 730 pkt.

Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł Tomasz Czaplicki, który w najwyżej ocenionym przejeździe finałowym zdobył 1376 pkt. i znacznie wyprzedził reprezentanta Belgii. Tom Dierick wywalczył srebro w ostatnim z trzech przejazdów finałowych, który oceniono przez sędziów na 820 pkt. Brąz przypadł w udziale wicemistrzowi Niemiec. Fabian Tausch w najwyżej ocenionym przejeździe zdobył 776,67 pkt.

Kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Europy będzie start reprezentantów Karkonoskiego Klubu Kajakowego w Otwartych Mistrzostwach Polski, które odbędą się 4 września w Krakowie.