Słaby mecz Zagłębia i porażka z Radomiakiem

Robert Radczak, BT | Utworzono: 2021-11-22 20:10 | Zmodyfikowano: 2021-11-22 20:51

Po wyrównanym początku, Radomiak objął prowadzenie w 14 min., gdy po dośrodkowaniu Leandro piłka trafiła do Rafaela Rossiego, który pewnym strzałem pokonał Dominika Hładuna. 4 minuty później do remisu mógł doprowadzić Sasa Zivec, ale w doskonałej sytuacji posłał piłkę nad bramką. Osłabieni kontuzjami i koronawirusem lubinianie atakowali, ale groźniejsze sytuacje stwarzali goście. W 26 min. Karol Angielski nie zdołał oddać celnego strzału głową, ale minutę później już się nie pomylił, strzelając z półwoleja z pola karnego między bramkarzem a słupkiem. I niewiele brakowało, by w 40 min. było już 3:0 dla beniaminka z Radomia, lecz tym razem Hładun zablokował strzał Mauridesa.

W49 minucie Zagłębie mogło zmniejszyć straty, gdy po rzucie rożnym w polu karnym Radomiaka Rossi sfaulował Karola Podlińskiego, a sędzia Paweł Malec podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze tradycyjnie podszedł Filip Starzyński, ale sygnalizowany strzał kapitana gospodarzy pewnie zbił na róg Filip Majchrowicz. W 65 min. zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, po tym jak sędzia ukarał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, Angielskiego. Piłkarze obu zespołów skoczyli sobie do oczu i arbiter czerwoną kartką rezerwowego Sasę Balicia, który zza bramki wbiegł na murawę i uderzył przeciwnika. Mimo przewagi, gospodarze grali nieporadnie i nie zdołali strzelić ani jednego gola.

KGHM Zagłębie Lubin – Radomiak Radom 0:2 (0:2)

Gole: 0:1 Raphael Rossi (15-głową), 0:2 Karol Angielski (27).

Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Mateusz Bartolewski, Dominik Hładun, Erik Daniel, Filip Starzyński; Radomiak Radom: Karol Angielski, Raphael Rossi, Maurides. Czerwona kartka za drugą żółtą – Radomiak Radom: Karol Angielski (65). Czerwona kartka – KGHM Zagłębie Lubin: rezerwowy Sasa Balic (66. za uderzenie rywala).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów: około 2000.

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Kacper Chodyna, Kamil Kruk, Aleksandar Pantic, Mateusz Bartolewski – Erik Daniel, Łukasz Poręba, Jakub Żubrowski (85. Ilja Żygulow), Filip Starzyński (90+2. Daniel Dudziński), Sasa Zivec (76. Patryk Kusztal) – Karol Podliński.

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Leandro (90. Meik Karwot), Michał Kaput, Filipe Nascimento (81. Tiago Matos), Luis Machado (81. Artur Bogusz) - Karol Angielski, Maurides (90. Dominik Sokół).