Mikołajki w Lubinie bez prezentów dla kibiców

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-12-06 21:20 | Zmodyfikowano: 2021-12-06 22:14

Zagłębie mecz zaczęło bardzo słabo. Niewymuszone błędy, indolencja w ofensywie i nadziewanie się na kontry. W piątej minucie gospodarze przegrywali 0:3. Wynik po stronie Zagłębia odtworzył chwilę później Patryk Iskra, ale goście chwilę później odpowiedzieli skutecznym trafieniem. Miedziowi nie potrafili poradzić sobie z defensywą MMTS-u i Bartoszem Dudkiem w bramce. Goście zaliczyli szybkie trzy trafienia pomiędzy 9 a 10 minutą i na tablicy wyników było 3:7. Z biegiem czasu nie było lepiej, na parkiecie lepiej prezentowali się kwidzynianie, którzy powoli, ale systematycznie zaczęli powiększać swoją przewagę. Miedziowi obudzili się w końcówce pierwszej połowy, odrobili większość strat i wrócili do gry, w czym spory udział miał Marcin Schodowski, który pojawił się na parkiecie. Do przerwy było 11:12 i końcowy rezultat wciąż był sprawą otwartą…

Drugą połowę Zagłębie zaczęło znakomicie od fenomenalnej wrzutki duetu Marciniak-Drozdalski. To był sygnał do ataku i znak, że Miedziowi nie zamierzają składać broni. Pięć minut po zmianie stron gospodarze wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu. Piłkę w obronie przejął Mateusz Drozdalski i nie zmarnował okazji. MMTS nie potrzebował zbyt wiele czasu, by znów wyjść na prowadzenie, goście wykorzystali chwilową nieporadność gospodarzy i w 43. minucie prowadzili 17:14. Dziesięć minut później przyjezdni byli w jeszcze lepszej sytuacji, gdyż prowadzili 22:18. Trzy minuty przed końcem Zagłębie grało w podwójnej, a nawet potrójnej przewadze, ale na odrobienie strat było zbyt mało czasu, do tego goście zdobyli nawet bramkę. MMTS zanotował czwartą wygraną z rzędu, Zagłębie szóstą kolejną przegraną…

MVP meczu: Bartosz Dudek (MMTS)

MKS Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 23:26 (11:12)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek – Stankiewicz, Moryń 2, Gębala 1, Sroczyk 3, Pietruszko 1, Marciniak 2, Hajnos 1, Bogacz 3, Drozdalski 5, Adamski, Iskra 1, Bekisz 1, Chychykalo 3.

MMTS: Dudek, Szczecina – Kornecki 4, Grzenkowicz 4, Orzechowski 6, Ekstowicz, Krieger, Peret 1, Zieniewicz 1, Kutyła 4, Ossowski 1, Nastaj 2, Szyszko 2, Landzwojczak 1, Jaknowski.