Najlepsze ceny choinek można znaleźć... w lesie

Piotr Mróz, WK | Utworzono: 2021-12-21 06:51 | Zmodyfikowano: 2021-12-21 06:52
A|A|A

fot. Piotr Mróz

Coroczna akcja ma również zniechęcić potencjalnych złodziei do wycinania świątecznego drzewka na własną rękę. Jak mówi nadleśniczy Nadleśnictwa Jugów, Sławomir Karwowski taka choinka prosto z lasu ma swój niepowtarzalny zapach, a także zachowuje świeżość do kilku tygodni od ścięcia:

Choinki wybrane przez leśniczych nie należą do tych najbardziej urodziwych, takich jakie możemy spotkać w marketach. Te najpiękniejsze drzewka zostają w lesie, aby las który z nich wyrośnie był w przyszłości równie piękny, tłumaczy Mariola Miśkiewicz, starszy specjalista Nadleśnictwa Jugów:

Wycinanie choinek na własną rękę jest karalne, ale przede wszystkim przyczynia się do niszczenia ekosystemu. Plantacje choinek które zakładają leśnicy znajdują się najczęściej pod liniami wysokiego napięcia, gdzie drzewa nie mogą zbyt długo rosnąć, informuje Paweł Łysakowski, podleśniczy Nadleśnictwa Jugów:

Zapominalscy, którzy chcą kupić świeżą choinkę mogą to zrobić prawie do ostatniej chwili. Nadleśnictwo sprzedaje drzewka do 23 grudnia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama