PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Ziomek na siódmym miejscu

BT, PAP | Utworzono: 2022-03-13 16:54

Michalski uzyskał wynik 34,62 s. Marek Kania był siódmy - 34,92, a Damian Żurek dziewiąty - 35,08. Najszybciej pojechał Japończyk Tatsuya Shinhama - 34,49.

W klasyfikacji generalnej na tym dystansie triumfował czwarty w niedzielę Kanadyjczyk Laurent Dubreuil. Michalski zajął czwarte miejsce, siódmy był Kania, a dziesiąty Żurek.

Bieg kobiet wygrała Amerykanka Erin Jackson - 37,32, przed swoją rodaczką Brittany Bowe - 37,56 i Koreanką Kim Min-Sun - 37,59. Ziomek uzyskała siódmy czas - 38,05.

Puchar Świata zdobyła Jackson. Ziomek uplasowała się na trzeciej pozycji, a nieobecna w Heerenveen Andżelika Wójcik - na trzynastej.

W niedzielę odbędą się jeszcze wyścigi na 1000 m (startuje Karolina Bosiek) i 3000 m kobiet, 1500 m mężczyzn oraz biegi ze startu wspólnego kobiet (Bosiek) i mężczyzn (Artur Janicki).