Dalekie miejsca Czerwonki i Ziomek w Pucharze Świata w Mińsku

BT, PAP | Utworzono: 2019-11-18 07:39

Pochodząca z Lubina Natalia Czerwonka z czasem 1.17,383 zajęła 13. miejsce w niedzielnym wyścigu na 1000 m, ostatniego dnia zawodów w stolicy Białorusi. Zwyciężyła Amerykanka Brittany Bowe - 1.15,354.

W niedzielę w grupie A na 500 m startował także Piotr Michalski, który uzyskał czas 35,538 i uplasował się na siedemnastej pozycji. Zwyciężył Koreańczyk Jun-Ho Kim - 34,870.

Nieźle w rywalizacji ze startu masowego spisały się dwie reprezentantki Polski. Obie – Karolina Gąsecka i Karolina Bosiek – wywalczyły awans do finału. W nim lepsza była Gąsecka, która uplasowała się na dziesiątej pozycji. Dwa miejsca niżej sklasyfikowano Karolinę Bosiek. Wygrała Kanadyjka Ivanie Blondin.

Pozostali reprezentanci Polski startowali w grupach B. Na 500 metrów Bosiek była czwarta, a piętnaste miejsce zajęła lubinianka Kaja Ziomek. Z kolei wśród panów na dystansie 500 metrów piąte miejsce zajął Artur Nogal, siódme Artur Waś, a jedenaste Damian Żurek. Czterech Polaków wystartowało za to na 1500 metrów – Adrian Wielgat był dziewiąty, a trzej kolejni uplasowali się w trzeciej dziesiątce – Mateusz Owczarek był 22., Marcin Bachanek 24., a Artur Janicki 26.

W sumie w Mińsku Polacy trzykrotnie rywalizowali w grupie A, w której ściga się światowa czołówka – na dwóch dystansach walczyła Natalia Czerwonka, a na jednym Piotr Michalski.

W kolejny weekend czołowi panczeniści spotkają się w Tomaszowie Mazowieckim na torze w Arenie Lodowej. Do Tomaszowa - jak zapewniają organizatorzy - przyjedzie cała światowa czołówka, z mistrzami i medalistami olimpijskimi.