Wicemistrzynie Polski już w półfinale

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2022-03-19 20:30 | Zmodyfikowano: 2022-03-19 20:30

Po dwóch pewnych wygranych u siebie zespół z Dolnego Śląska dopełnił formalności na parkiecie rywalek, choć tym razem spotkanie miało znacznie bardziej wyrównany przebieg. Zwłaszcza jego pierwsza kwarta, którą polkowiczanki wygrały tylko jednym punktem.

Dwie kolejne części meczu to już bardziej zdecydowana dominacja zespołu wicemistrzyń Polski. W efekcie po 30 minutach zespół trenera Karola Kowalewskiego prowadził już różnicą 17 punktów (73:56).

W ostatniej kwarcie polkowiczanki mogły pozwolić sobie na nieco więcej luzu w grze, co częściowo wykorzystały rywalki, odrabiając część strat. Przewaga BC cały czas jednak oscylowała wokół 10 punktów.

Liderką ekipy z Dolnego Śląska po raz kolejny była Stephanie Mavunga. Wybrana na MVP sezonu zasadniczego zawodniczka rzuciła 23 punkty i zebrała 10 piłek, a Erica Wheeler dodała 10 „oczek” i rozdała 12 asyst.

Rywalem "Pomarańczowych" w półfinale będzie ktoś z pary: Ślęza Wrocław - Enea Gorzów Wielkopolski., gdzie na prowadzeniu po trzech meczach (2:1) są koszykarki z Gorzowa.

Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice 79:87 (23:24, 16:24, 17:25, 23:14)

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 3-0 dla BC Polkowice

Zagłębie Sosnowiec: Helga Sarah Sagerer 18, Nina Bogicevic 14, Jessica January 14, Aleksandra Wojtala 14, Martyna Jasiulewicz 13, Klaudia Wnorowska 6, Patrycja Jastrzębska 0.

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 23, Artemis Spanou 16, Erica Wheeler 10, Aleksandra Zięmborska 9, Klaudia Gertchen 7, Sasa Cado 7, Weronika Gajda 6, Weronika Telenga 4, Bożena Puter 3, Alicja Grabska 2.